تبلیغات

هندی‌ها به مهرجویی جایزه می‌دهند

مسئولان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم «کرالا» که امسال بیستمین دوره خود را از تاریخ 20 دسامبر کلید خواهد زد، از اعطای جایزه دستاورد سینمایی این رویداد به داریوش مهرجویی کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی خبر دادند.

خبرگزاری ایسنا: مسئولان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم «کرالا» که امسال بیستمین دوره خود را از تاریخ 20 دسامبر کلید خواهد زد، از اعطای جایزه دستاورد سینمایی این رویداد به داریوش مهرجویی کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی خبر دادند.

جشنواره فیلم «کرالا» توسط آکادمی فیلم ایالت کرالا در سال ۱۹۹۶ بنیان گذاشته شده و به‌ عنوان یکی از رویدادهای مهم فرهنگی هند به تولیدات سینمایی آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین اختصاص دارد.

هندی‌ها به مهرجویی جایزه می‌دهندپیش‌تر و در سال 2006 اصغر فرهادی برای فیلم «چهارشنبه سوری» جایزه بهترین کارگردانی و در سال 2007 فیلم «10+4» ساخته مانیا اکبری جایزه قرقاول طلایی بهترین فیلم و همچنین جایزه بهترین کارگردانی را از این رویداد سینمایی کسب کرده‌اند.

اعطای جایزه قرقاول طلایی بهترین فیلم به «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر در سال 2013 و جایزه قرقاول نقره‌ای بهترین کارگردانی به حسین شهابی برای فیلم «روز روشن» از دیگر افتخارات سینمای ایران در این رویداد سینمایی محسوب می‌شوند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات