تبلیغات

AP به نقل از رهبر معظم انقلاب: «مرگ بر آمریکا» مرگ بر سیاست های آمریکا است

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: شعار «مرگ بر آمریکا» به معنای مرگ بر مردم این کشور نیست.

به گزارش ؛ آسوشیتدپرس در گزارشی از تهران به قلم ناصر کریمی نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران در اظهاراتی که روز سه شنبه از طریق پایگاه اینترنتی رسمی ایشان منتشر شد اعلام کرد هدف از شعار «مرگ بر آمریکا» مردم آمریکا نیستند بلکه سیاست های آمریکایی است.

آیت الله خامنه ای این اظهارات را درباره شعار «مرگ بر آمریکا» در دیدار دانشجویان و دانش آموزان ایرانی با ایشان در آستانه سالروز تسخیر سفارت سابق آمریکا در تهران بیان کرد.

دانشجویان ایرانی چهارم نوامبر سال 1979 به سفارت سابق آمریکا در تهران حمله کردند و 52 آمریکایی را برای مدت 444 روز گروگان گرفتند.

ایران و آمریکا از آن زمان تاکنون هیچگونه روابط دیپلماتیک با یکدیگر نداشته اند. بااین حال حسن روحانی رئیس جمهور ایران تلاش هایی را برای بهبود روابط دو کشور انجام داده و موافقتنامه هسته ای تاریخی بین تهران و قدرت های جهان ( پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان ) که ماه ژوئیه به دست آمد بخشی از این تلاش هاست.

آیت الله خامنه ای گفت: «هدف از شعار مرگ بر آمریکا مردم آمریکا نیستند. این شعار به معنی مرگ بر استکبار و مرگ بر سیاست های آمریکایی است. این شعار از حمایت قاطعانه در ایران برخوردار است.»

آیت الله خامنه ای و تندروها در حکومت ایران به شدت به آمریکا ظنین هستند و سیاست های آن را تهدیدی برای این کشور می دانند.

رهبر معظم ایران بار دیگر بر این هشدار خود تاکید کرد که برغم موافقتنامه هسته ای به دست آمده با آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.

براساس موافقتنامه هسته ای به دست آمده با ایران قرار است تحریم های اقتصادی فلج کننده علیه ایران در ازای اعمال محدودیت هایی بر فعالیت های هسته ای این کشور لغو شود.

آیت الله خامنه ای همچنین تاکید کرد آمریکا در صورتی که فرصتی برای نابود کردن ایران پیدا کند ، درنگ نخواهد کرد. ماهیت رویکرد آمریکا، دنبال کردن همان اهداف خصمانه گذشته است و این کشور ( ایران ) آن را فراموش نخواهد کرد.

به هر حال احساسات ضد آمریکایی در ایران شایع است به طوری که هر سال در آستانه سالروز تسخیر سفارت سابق آمریکا در تهران، شهرداری تهران پوسترها و بیلبوردهای ضد آمریکایی را در میادین و خیابان های اصلی تهران نصب می کند.

انتهای پیام/

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات