تبلیغات

استخدام داوطلب انساني براي تزريق واکسن ابولا

باشگاه خبرنگاران/ تزريق واکسن ابولا در فاز آزمايش‌هاي تجربي مي تواند خطراتي به همراه داشته باشد و به همين دليل به داوطلبان شجاع آزمايش آن پول پرداخت مي‌شود.
به تازگي يک آگهي در رسانه هاي انگلستان منتشر شده است، مبني بر نياز به داوطلب انساني سالم در رده سني 18 الي 65 سال که داوطلب تزريق واکسن ابولا شود و در ازاي اين کار 750 پوند به فرد پرداخته مي‌شود.
گفتني است، قرار است 12 نفر براي اين کار انتخاب شوند. بررسي‌ها نشان مي‌دهند، از زمان شيوع گسترده بيماري ابولا تا به حال بيش از 11 هزار نفر در غرب قاره آفريقا جان خود را از دست داده‌اند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهند، شرکت کنندگان در اين آزمايش مجبور به انجام تست‌هاي گسترده سلامتي قبل از تزريق واکسن تجربي خواهند بود.
واکسن تجربي ابولا در کشور گينه با تزريق بر روي انسان‌ها بسيار نتايج مثبتي را در اختيار پزشکان قرار داده است و حال تيم تحقيقاتي آزمايشگاهي لندن در نظر دارد تزريق واکسن را در ماه نوامبر بر روي گروه جديدي از داوطلبان آغاز کند، سازمان بهداشت جهاني اعلام کرده است به دليل گسترگي شيوع بيماري آمار دقيق تعداد کشته‌ها و مبتلايان امکان پذير نيست و به صورت تقريبي حدود 28 هزار نفر مبتلا و بيش از 11 هزار نفر کشته در طول 18 ماه گذشته در کشورهاي ليبريا، گينه، سيرالئون،‌نيجريه و مالي مشاهده شده است، با وجود اينکه در حال حاضر ميزان ابتلا به اين بيماري مرگبار سير نزولي پيدا کرده است اماکارشناسان هشدار مي‌دهند ممکن است مجددا يک اپيدمي گسترده به وجود آيد و از اين رو بايد داروها و واکسن‌هاي محافظت کننده از اين بيماري ساخته و در اختيار دولت‌ها و مردم سراسر جهان قرار گيرد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات