تبلیغات

شگفتي دانشمندان از باز شدن ناگهاني شکافي عظيم در آمريکا

ايسنا/ زمين‌شناسان آمريکايي پس از جستجو و کاوش در مناطق کوهستاني ايالت وايومينگ به طور اتفاقي موفق به کشف شکافي عظيم و عميق به طول 685 متر و پهناي 45 متر شدند.

پس از انتشار اين خبر بسياري از محققان و زمين‌شناسان مطرح در مورد علت پيدايش اين شکاف اتفاق نظر حاصل کردند و معتقدند که علت به وجود آمدن چنين پديده‌اي، جابه‌جايي لايه‌هاي زيرين زمين است و انتظار مي‌رود وسعت اين شکاف عظيم افزايش يابد.

پروفسور ست ويتکه، محقق و زمين‌شناس ايالت وايومينگ آمريکا در مورد اين پديده مرموز اظهارکرد: با مشاهده تصاوير در اينترنت دريافتيم که قطعا اين يک پديده زمين‌شناسي عظيم و ناشي از حرکت آرام لايه‌هاي عمقي پوسته زمين است.

وي در ادامه افزود: با توجه به حرکت پيوسته لايه‌هاي زمين و فضاي کافي براي جابه‌جاي آنها به احتمال زياد بر وسعت اين شکاف افزوده خواهد شد.

دکتر کاميس اندرسون، سخنگوي روزنامه محلي ايالت وايومينگ در مورد اين شکاف عظيم گفت: با توجه به اينکه زمين محل پيدايش شکاف ملک شخصي است، بازديد از آن بدون اجازه ممکن نيست، اما طبق برآوردهاي انجام شده احتمال مي‌رود که جابه‌جايي غيرمنتظره صفحات زمين باعث پيدايش اين پديده زمين‌شناسي غيرمنتظره در کمتر از دو هفته شده است.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات