تبلیغات

آثار هنري ميکروبي

  X  
  

تاریخ خبر : دوشنبه 1394.08.11 - 21:07

آثار هنري ميکروبي

عصر ايران/ بخش قابل توجهي از هنر با الهام از جهان طبيعي اطراف ما شکل گرفته و بخش قابل توجهي از اشتياق ما براي درک علمي نيز ريشه در زيبايي و شگفتي جهان دارد.
عصرايران؛ محمد مهدي حيدرپور - زندگي و کار دانشمندان و هنرمندان در نگاه نخست دو قطب متضاد به نظر مي رسند اما آنها بيش از آن چه فکر مي کنيد در هم تنيده هستند. بخش قابل توجهي از هنر با الهام از جهان طبيعي اطراف ما شکل گرفته و بخش قابل توجهي از اشتياق ما براي درک علمي نيز ريشه در زيبايي و شگفتي جهان دارد.
به گزارش "گروه علم و فناوري" عصرايران، انجمن ميکروبيولوژي آمريکا براي تصديق اين ارتباط زيبايي شناسي ميزبان مسابقه هنر آگار بوده که سالانه برگزار مي شود و از شرکت کنندگان دعوت مي کند آثار هنري رنگارنگ خود را با استفاده از ميکروب ها و ظروف آزمايشگاهي به جاي رنگ و بوم خلق کنند. آگار ماده اي ژله اي مانند است که از جلبک گرفته مي شود و به طور معمول در محيط هاي آزمايشگاهي و آشپزي کاربرد دارد.
در شرايطي که تصوير سلول به سلول (بالا) طي راي گيري در فيسبوک به عنوان محبوب‌ترين عکس انتخاب شد اما ديگر تصاوير برنده جايزه (پايين) توسط هيئت داوران که ميزان خلاقيت، شايستگي هنري و دقت علمي را ارزيابي کردند، انتخاب شده اند.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات