تبلیغات

ساخت بزرگترين مزرعه بادي دريايي جهان در بريتانيا

  X  

تاریخ خبر : دوشنبه 1394.08.11 - 22:22

ساخت بزرگترين مزرعه بادي دريايي جهان در بريتانيا

بي باک/ انرژي هاي تجديد پذير را انرژي برگشت پذير نيز مي نامند و به انواعي از انرژي ها گفته مي شود که بر خلاف انرژي‌ هاي تجديدناپذير قابليت بازگشت مجدد به طبيعت را دارند. در سال‌ هاي اخير و با توجه به اينکه منابع انرژي تجديدناپذير رو به اتمام هستند اين منابع مورد توجه قرار گرفته‌ اند.
نگراني درباره تغييرات زيست محيطي در کنار افزايش قيمت روز افزون نفت و اوج توليد نفت و حمايت دولت‌ ها باعث رشد روز افزون وضع قوانيني مي‌ شود که بهره‌ برداري و تجارتي کردن اين منابع تجديد ‌پذير را تشويق مي‌ کنند. بريتانيا از ساخت بزرگترين مزرعه بادي دريايي جهان خبر داده که توسط شرکت دانمارکي Dong ساخته خواهد شد. اين مزرعه بادي در درياي ايرلند و در ۱۹ کيلومتري منطقه Cumbria ساخته خواهد شد.

شرکت دانمارکي دانگ در ادامه آورده است، بخش هاي مهم اين پروژه ۶۶۰ مگاواتي به اتمام رسيده و پيش بيني مي شود که اين مزرعه بادي دريايي جهان در سال ۲۰۱۸ ميلادي آماده بهره برداري خواهد بود.
محققان از توربين هاي بسيار قدرتمند و منحصر به فردي براي اين مزرعه استفاده خواهند کرد تا با استفاده از اين مزرعه بتوانند برق ۵۰۸۹ مگاواتي در اختيار داشته و همينطور نياز ۱۲.۵ ميليون نفر از شهروندان بريتانيايي را تامين کند.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات