تبلیغات

ارائه تصوير واقع بينانه از جايگاه کشور در عرصه‌هاي علم و فناوري

باشگاه خبرنگاران/ هدف از طرح پايش علم و فناوري و نوآوري در کشور ارائه تصوير واقع‌بينانه از جايگاه کشور در عرصه‌هاي علم و فناوري نوآوري است.

مهدي الياسي معاون سياستگذاري و ارزيابي راهبردي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري اظهار کرد: طرح پايش وضعيت علم، فناوري و نوآوري کشور با حضور کارشناسان و نمايندگان فعال در حوزه علم فناوري و نوآوري برگزار شد و هدف از اين طرح ارائه تصوير واقع بينانه از جايگاه کشور در عرصه‌هاي علم، فناوري و نوآوري است.

وي در ادامه افزود: اين اتفاق تجربه‌اي تازه براي ارائه تحليل از سياست‌هاي کشور در حوزه علم و فناوري است چرا که هم باعث شناخت نقاط ضعف و قوت کشورمان در اين زمينه مي‌باشد و هم امکان بهره گيري از تجربيات نهادهاي بين المللي را فراهم مي سازد.

الياسي تصريح کرد: از آنجايي که بنا داريم گزارشي شفاف از وضعيت علم و فناوري کشورمان ارائه بدهيم، بررسي تحولاتي که طي سال‌هاي اخير رخ داده است، تحليل اين تحولات در به نمايش دادن اين دستاوردها کمک مي‌کند.

وي در خصوص آخرين وضعيت علم و فناوري ايران در کشور خاطر نشان کرد: ايران در يک دوره 10 ساله از سال 2005 تاکنون تغييرات عمده‌اي در حوزه فناوري و نوآوري داشته و به همين جهت ضروري است که نهادها و سازمان‌ها ترکيبي از اهداف و دستاوردها و اقدامات خود ارائه دهند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات