تبلیغات

شوينده‌اي براي تميز کردن لنزهاي چشمي

  X  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 18:20

شوينده‌اي براي تميز کردن لنزهاي چشمي

مهر/ اخيرا محلول شوينده‌اي براي تميز کردن لنزها به بازار عرضه شده است که مي‌تواند به شکل موثري لنزها را از آلودگي‌هايي نظير غبار يا روغن تميز کند.
در حال حاضر بازار لنزهاي ابرآبگريز در حال گسترش است که دليل اين امر مقاومت بالاي اين لنزها است. يکي از اشکالات که در لنزها وجود دارد، نياز به تميزکاري دائمي آنها است. اخيرا شرکت نانوفيلم (Nanofilm) محصولي موسوم به CLARITY® براي استفاده روي لنزها ابداع کرده است که مي‌تواند موجب ابرآبگريزي و ايجاد خاصيت ضدانعکاس در اين لنزها شود.
اين محصول موجب مي‌شود ذرات خاک و آلاينده‌هاي روغني به راحتي از سطح لنز زدوده شوند. در نتيجه لنز هميشه پاکيزه و عاري از لک خواهد بود.
رکس تالبوت مدير شرکت نانوفيلم مي‌گويد: «نانوفيلم بيش از 30 سال است که در حوزه توليد پوشش‌ها و تميزکننده‌هاي لنز فعاليت دارد. اين فناوري، نسل جديد از تميزکنندگان لنز بوده که به صورت يک محلول عرضه مي‌شود.»

اين محلول به صورت يک شوينده سطح را تميز کرده به طوري که تمام سطح لنز تميز مي‌شود و هيچ نقطه‌ کثيفي باقي نمي‌ماند. اين محلول قادر است چربي‌هايي نظير اثرات حاصل از اثر انگشت را از سطح لنز پاک کند. در توليد اين محصول، محققان از سورفاکتانت‌هايي استفاده کرده‌اند که مي‌تواند آلودگي‌هاي موجود در سطح لنز را شکسته و وارد فاز سيال کند و به اين ترتيب آلودگي‌ها از سطح زوده شود.
آزمون‌هاي استاندارد انجام شده نشان مي‌دهد که اين محلول لنزها را به شکل موثري تميز کرده و اثر منفي روي عملکرد لنز ندارد. همچنين آزمايشگاه شرکت نانوفيلم يک سري آزمايش‌هاي بسيار سخت روي اين فناوري انجام داده تا سطح اثربخشي آن را بيازمايد. براي مثال بزاق دهان، روغن بدن و ژل موي‌ سر روي لنز ريخته شده و سپس با اين محلول عملکرد لنز مورد بررسي قرار گرفته شده است.
pH اين محلول بسيار نزديک به آب بوده و عاري از سيليکون است. اين محلول در بسته‌بندي‌هاي مختلف در بازار توزيع شده است. تالبوت مي‌گويد: « با وجود اين فناوري، صنايع توليدکننده لنزهاي چشمي مي‌توانند از وجود محصولي براي تميز ماندن لنزها مطمئن شوند. با اين فناوري لنزها به راحتي تميز شده و هيچ گاه مات نمي‌شوند.»

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات