تبلیغات

آبشار معلق در هوا چشم ها را خيره کرد

  X  
  

تاریخ خبر : دوشنبه 1394.08.11 - 20:39

آبشار معلق در هوا چشم ها را خيره کرد

جام نيوز/تصاويري از طرح نمادين مشعل المپيک ريو در قالب آبشاري معلق در هوا که اين روزها در شبکه‌هاي اجتماعي به چشم مي‌خورد!
اين روزها با افزايش تعداد گروه ها در شبکه هاي اجتماعي، تصاويري از يک آبشار معلق به اشتراک گذاشته شده است. تصاويري که منتشر مي شود در واقع به عنوان طرح مشعل بازي‌هاي المپيک ريو ارائه شد. نام آن Solar City Tower است و براي ساخت در جزيره Cotonduba -مشرف به ساحل ريودوژانيرو- طراحي شده است.
موقعيت جغرافيايي اين جزيره مکاني مناسب براي اين نماد خاص است. چرا که اين جزيره جايي قرار گرفته که هر کسي که از مسيرهاي زميني، هوايي يا دريايي وارد ريو شود، ابتدا آن را مي‌بيند.
اين برج طوري طراحي شده که انرژي خورشيدي را جذب کند و انرژي الکتريکي مورد نياز خود به همراه برق لازم جهت روشنايي در شب را تامين کند. به علاوه نيروي توربين‌هايي که آب را تا بالاي برج پمپ کنند نيز با به عهده انرژي پاک خورشيدي بوده است. در اين طرح، انرژي حاصل از سقوط آب نيز توسط توربين‌ها و ژنراتورهايي ديگر مجددا مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

چنين طرحي، در کنار قابليت‌ها و امکاناتي که براي آن اشاره شد، براي توريست‌ها هم بسيار جذاب است. براي اين برج يک آمفي‌تئاتر و يک سالن کنفرانس، رستوران، محلي براي بانجي‌جامپينگ و فضاهاي تفريحي و فرهنگي خاص ديگر نيز در طرح نهايي در نظر گرفته شده است.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات