تبلیغات

امروز آخرين مهلت ثبت‌نام رشته‌هاي بدون آزمون دانشگاه‌ها

خبرگزاري دانشجو/ داوطلبان ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي صرفاً با سوابق تحصيلي تا ساعت ۲۴ امشب چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه براي ثبت‌نام فرصت دارند و تاکنون بيش از ۶۰ هزار نفر در اين دوره‌ها ثبت‌نام کردند.
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تمديد مهلت ثبت‌نام و اصلاحيه دفترچه انتخاب رشته بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته و امکان ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي سال ۹۴ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي (پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي) براي تمامي داوطلبان فراهم است.
پذيرش در اين مرحله براي تعدادي از رشته‌هاي مقطع کارداني، دوره‌هاي روزانه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، رشته‌هاي تحصيلي موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي، دانشگاه پيام نور و مقطع کارشناسي پرديس‌هاي دانشگاهي دانشگاه‌هاي تهران و صنعتي شريف در کيش بر اساس سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد.

متقاضياني که حداکثر تا ۳۰ بهمن ۹۴ موفق به اخذ مدرک پيش دانشگاهي مي‌شوند مي‌توانند پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته (حداکثر ۵۰ کدرشته محل) اقدام کنند.

داوطلبان مي‌توانند علاوه بر انتخاب گروه اصلي (علوم رياضي و فني، علوم انساني، علوم تجربي) در گروه آزمايشي هنر و زبان خارجي نيز متقاضي شوند. همچنين در صورت تمايل مي‌توانند گروه آزمايشي خود را تغيير دهند.
با توجه به اينکه پرداخت ثبت‌نام به صورت اينترنتي است داوطلبان بايد از کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است استفاده کرده و با مراجعه به سايت سازمان سنجش sanjesh.org و پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار ريال بابت هر گروه آزمايشي نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات