تبلیغات

جايزه بين المللي اخلاق در علم به دانشمند پاکستاني اعطا شد

  X  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 21:07

جايزه بين المللي اخلاق در علم به دانشمند پاکستاني اعطا شد

بي باک/ مراسم اعطاي جايزه ابن سينا در مقر سازمان يونسکو با حضور محمد فرهادي وزير علوم، ايرينا بوکوا مدير کل سازمان يونسکو و سعد الله نصيري سرپرست کميسيون ملي يونسکو و نايب رئيس کميته بين‌المللي اخلاق زيستي يونسکو ( IBC) برگزار شد و اين جايزه به پروفسور زبتاخان شينواري از کشور پاکستان اعطا شد.
پروفسور زبتاخان شينواري، متخصص در حوزه کشاورزي و گياه‌شناسي، رئيس فرهنگستان علوم پاکستان و رئيس دپارتمان بيوتکنولوژي «قيدي اعظم» دانشگاه اسلام آباد است که وي خدمات شايسته‌اي را در مرکز ملي تحقيقات کشاورزي پاکستان و همچنين موزه تاريخ طبيعي اين کشور انجام داده و از استادان برجسته دانشگاه علم و تکنولوژي «کوهات» پاکستان است.
جايزه بين‌المللي ابن سينا که متولي آن جمهوري اسلامي ايران است، به يادبود آثار ارزشمند و گهربار ابوعلي سينا، دانشمند و فيلسوف قرن يازدهم که شهرت جهاني در حوزه پزشکي، فلسفه و اخلاق دارد، طراحي شده و هدف اصلي آن پيشبرد توجه به ارزش‌هاي اخلاقي در مطالعات علمي و پژوهشي است.
جايزه اخلاق در علم ابن‌سينا از سال ۲۰۰۲ در يونسکو پايه‌گذاري شده است و اين جايزه هر دو سال يکبار به افراد و گروه‌هايي که تحقيقات و فعاليت‌هاي شاخص و برجسته‌اي در زمينه اخلاق علمي و فناوري انجام داده‌ باشند، اعطا مي‌شود.

هدف از اعطاي اين جايزه نشان دادن اهميت اخلاق در علم، کمک به تفکر عميق درباره اين مسئله و جلب توجه محافل علمي، دانشمندان و افکار عمومي نسبت به آن است. اين جايزه به ويژه براي بزرگداشت دانشمندان جوان، کمک به شناسايي‌ و مطرح کردن‌ آنها در سطح بين‌المللي اعطا مي‌شود.
جايزه بين‌المللي ابن سينا شامل يک مدال طلاي ابن‌سينا، گواهي، ده هزار دلار و يک هفته سفر علمي به ايران است

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات