تبلیغات

مواد مخدر جرم ۴۰ درصد زندانيان کشور است

مهر/ معاون منابع انساني قوه قضائيه گفت: ۴۰ درصد مددجويان به دليل قاچاق مواد مخدر و بقيه به دليل جرائم ناشي از اعتياد در زندان بسر مي برند.

حجت الاسلام عليرضا اميني پيش از ظهر چهارشنبه در جلسه شوراي اداري جويبار با بيان اينکه در بخش انتظارات عمومي با مشکل مواجه هستيم، اظهارداشت: زبان و ادبيات حقوقي يک زبان پيچيده اي در همه دنيا حتي در بين تحصيل کرده ها وجود دارد.

وي با اشاره به مشکل درک درست از فرايند تصميم گيري قضائي کشور گفت: اگر اين تصميم گيري قضائي درست انجام نشود انتظارات و برداشت هاي نادرست بوجود مي آيد.

وي به تفاوت مهم بين دستگاه اجرايي و قضائي در دستگاههاي اداري اشاره کرد وافزود: در حال حاضر در تشکيلات اداري جابجايي، ابلاغ بخشنامه ها، عزل و نصب ها راحت انجام مي شود و اين انعطاف پذيري وجود دارد.

حجت الاسلام اميني تصريح کرد: تصميمات در يک تشکيل اداري به صورت هرم قاعده و در خط عمومي است اما در تصميمات قضائي اين طور نيست و صلاحيت ها تعريف شده است.

وي با بيان اينکه مراتب قضائي محفوظ و مرتبه هاي مختلف دارد و هر فرد در رده قضائي استقلال قضائي دارد، يکي از مهمترين عامل کمک به قوه قضائيه را فهم الزامات يک سيستم قضائي در کشور عنوان کرد و افزود: قانونگذار در تمام دنيا براي استقلال قاضي اهميت قائل شده است تا پرونده ها به راحتي بدست ديگران نيفتد بسيار مهم است.

حجت الاسلام اميني با تاکيد بر اينکه تغيير نگرش نسبت به اقدام دستگاه قضا، فهم درست از استقلال قاضي، آيين هاي متعدد در دستگاه قضا براي تصميمات دارد، تصريح کرد: رسيدگي تابع تشريفات است و براي انجام آن بايد تشريفات صورت گيرد.

حجت الاسلام اميني با بيان اينکه بايد اقداماتي در خصوص ورود درست پرونده به دستگاه قضا صورت گيرد، اظهارداشت: بايد بخش حقوقي همکاري جدي و جلسات متعدد داشته باشد تا پرونده ها به درستي وارد دستگاه قوه شود.

وي با اشاره به هم انديشي بين دستگاههاي اجرايي و قضائي، اذعان داشت: آموزش هاي عمومي بايد در جامعه به صورت جدي اجرا شود.

حجت الاسلام اميني يکي از مسائل شهرها بويژه در مازندران تنظيم قراردادهاي نامناسب اعلام کرد و گفت: متاسفانه ناهنجاري هاي اجتماعي در جامعه بسيار گسترده است و اينکه زندان ها بايد وسيع تر شود، جاي تاسف دارد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات