تبلیغات

توضيحات پليس درباره پلمب رž

ايسنا/ رئيس پليس نظارت بر اماکن عمومي نيروي انتظامي، توضيحاتي را در خصوص فعاليت برند «کي‌اف‌سي حلال» در ايران ارائه کرد.

سردار خليل هلالي درباره فعاليت برند «کي‌اف‌سي» در کشور و اينکه گفته مي‌شود پليس اماکن، واحد صنفي کي‌اف‌سي در تهران را پلمب کرده است، گفت: پليس اماکن تهران بزرگ اين اقدام را انجام داده است اما اطلاع دقيقي از جزئيات آن ندارم.

وي ادامه داد:‌ در حال حاضر دو واحد صنفي با برند کي‌اف‌سي حلال ترکيه در ايران مجوز فعاليت دارند که از حدود تيرماه فعاليتشان آغاز شده است.

رئيس پليس نظارت بر اماکن عمومي ناجا با تاکيد بر اينکه اين دو واحد صنفي وابسته به شرکت کي‌اف‌سي حلال ترکيه هستند، اظهار کرد: واحدي که در شهرک غرب تهران پلمب شد، فاقد پروانه کسب بود و مجوز لازم براي فعاليت را نداشت. همچنين اين واحد از عنوان «کي‌اف‌سي» استفاده کرده بود در حالي که ارتباطي با اين برند نداشت.

هلالي درباره روند ثبت برند در کشور اظهار کرد: برندها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنين با تاييديه وزارت ارشاد در کشور اجازه فعاليت مي‌يابند و پس از آنکه مراحل قانوني لازم را طي کردند، مي‌توانند به فعاليت خود ادامه دهند.

وي با اشاره به دو واحد صنفي با عنوان «کي‌اف‌سي حلال» در کشور خاطرنشان کرد: اين دو واحد نيز روند قانوني خود را طي کرده‌اند و مجوزهاي لازم براي آنان صادر شده است.

رئيس پليس نظارت بر اماکن عمومي ناجا در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با بيان اينکه برندها و نحوه استفاده از آنها در کل کشور از سوي پليس اماکن بررسي شده است، تصريح کرد: چندين واحد تحت عنوان کي‌اف‌سي و مک‌دونالد در کشور فعاليت مي‌کردند اما هيچ ارتباطي با اين برندها نداشتند و مالکان تنها از روي بي‌اطلاعي از قوانين چنين نامي را انتخاب کرده بودند. در نهايت به اين واحدها تذکر داده شد و اکثر آنها هم پس از تذکر پليس عنوان واحد خود را تغيير دادند.

هلالي افزود: چنانچه اين واحدها عنوان خود را تغيير ندهند، پليس برابر قانون اقدام به پلمب آنها خواهد کرد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات