تبلیغات

"کليک دزدي"، روش جديد مجرما

باشگاه خبرنگاران/ هکرها و مجرمان سايبري با استفاده از روش جديد کليک دزدي، کاربران اينترنتي را در دام خود مي‌اندازند.

رئيس پليس فتا استان يزد، گفت: هکرها و مجرمان سايبري با استفاده از روش جديد کليک دزدي، کاربران اينترنتي را در دام خود مي‌اندازند؛ در اين روش کاربر بدون اينکه بداند با يک کليک ساده موجب بروز اتفاقي ناگوار براي رايانه خود مي‌شود و ناخواسته در دام هکرها گرفتار مي شوند.

سرهنگ رضايي، افزود: به عنوان مثال هکرها از آگهي‌هاي تبليغاتي يا جملاتي مانند "هرگز روي اين فايل کليک نکنيد" و... که مي‌تواند هر کاربري از مبتدي گرفته تا پيشرفته را دچار وسوسه کند، استفاده مي‌نمايند بنابراين رعايت نکات ايمني براي در امان ماندن از اين خطرات بسيار مهم و ضروري است.

اين مقام انتظامي ادامه داد: کليک‌هاي مشکوک، اغلب کاربر را به صفحاتي راهنمايي مي‌کند که داراي کدهاي مخرب يا توضيحات فريبنده است.

رضايي تصريح کرد: فايل‌هاي مخرب اينترنتي ممکن است در قالب يک ايميل معمولي ارسال شود که لينکي را با خود همراه دارد که به نظر مي‌رسد اين لينک در نهايت به فايل ويديويي،خبر مهم يا مطلبي جالب مي‌رسد اما با کليک روي اين لينک، کاربر به صفحه مورد نظر هکر منتقل مي‌شود.

وي در خاتمه به کابران هشدار داد: هکرها در همه جا حضور دارند و بايد به ياد داشته باشيم آنها هميشه يک کامپيوتر خاص را هدف قرار نمي دهند بنابراين بر روي سيستم خود يک آنتي ويروس معتبر نصب و مرتبا آن را بروز رساني کنيد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات