تبلیغات

اهداي اعضاي بدن دانش آموز ياسوجي در روز دانش آموز

ايرنا/ اعضاي بدن سيدعليرضا رمضاني دانش آموز پايه ششم ابتدايي روز چهارشنبه و مصادف با يوم الله 13 آبان و روز دانش آموز به بيماران نيازمند اهدا شد.

خانواده سيدعليرضا 12 ساله از دانش آموزان مرکز آموزش استثنايي ياسوج که دچار عفونت مغزي شده بود در اقدامي خداپسندانه اعضاي بدن فرزند دلبند خود را به بيماران نيازمند اهدا کردند.

پدر و مادر و بستگان اين دانش آموز پايه ششم ابتدايي که در چند روز اخير دچار عفونت مغزي شده بود و پزشکان نيز از معالجه وي عاجز شده بودند، براي اهداي اعضاي بدن وي و پايان دادن به انتظار چند بيمار نيازمند رضايت دادند.

مسئول پيوند دانشگاه علوم پزشکي ياسوج نيز در اين زمينه گفت: با تلاش تيم پيوند اعضاء دانشگاه هاي شيراز و ياسوج دو کليه،کبد و دو قرنيه اين دانش آموز براي اهدا به نيازمندان جدا شد.

ساسان عباسي اهداي اعضاي بدن عليرضا را بيست و يکمين مورد اهدايي در سال جاري دانست و گفت: بيش از 90درصد از بيماران مرگ مغزي کهگيلويه و بويراحمدي اعضاي بدن خود را اهدا مي کنند.

مديرکل آموزش و پرورش کهگيلويه وبويراحمد نيز با صدور پيامي اين اقدام ارزشمند و خداپسندانه خانواده سيدعليرضا رمضاني ساکن روستاي مهريان ياسوج را قابل تحسين و تقدير دانست دانست و از خداوند منان براي عليرضا علو درجات و براي خانواده وي نيز صبري آرزو کرد.

هادي زارع پور در اين پيام تصريح کرده است: ياد و نام سيد عليرضا که با فداکاري به مشق و درس هاي خود در يوم الله 13 آبان و روز دانش آموز پاياني زيبا بخشيد، هميشه در اذهان باقي خواهد ماند.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات