تبلیغات

حوادث/ از کينه جويي نامزد سابق و بهم خوردن ازدواج تا دستگيري مزاحم لايني

ايرنا/ خواستگار کينه جو که اقدام به انتشار تصاوير خصوصي دختر جوان در فضاي سايبري کرده بود توسط پليس فتا خراسان رضوي شناسايي و دستگير شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس فتا ، رئيس پليس فتا خراسان رضوي در تشريح اين خبر گفت: در پي انتشار تصاوير خانمي جوان در شبکه هاي اجتماعي تيمي از کارشناسان پليس فتا براي بررسي موضوع وارد عمل شدند.
سرهنگ جواد جهانشيري اضافه کرد: در برررسي اظهارات شاکي مشخص شد فردي ناشناس با انتشار تصاوير خصوصي و خانوادگي و نشر اکاذيب باعث برهم خوردن نامزدي اش شده اند.
وي افزود: کارشناسان پليس فتا با يک سري تحقيقات فني عامل انتشار تصاوير و مطالب کذب را در يکي از استان هاي جنوبي کشور شناسايي کردند.
جهانشيري گفت: کارشناسان پليس فتا متهم را با اخذ نيابت قضايي دستگير که در مواجهه با شاکي مشخص شد که اين فرد خواستگار سابق دختر جوان بوده است. متهم در مواجهه با ادله ديجتالي لب به اعتراف گشود و با ندامت از فعل مجرمانه اش اظهار داشت چند سال پيش با هم همسايه بودند و شاکي از همسايه هاي قبل او بود و با هم رفت و آمد خانوادگي داشته اند.
وي اضافه کرد: پس از چند مرحله خواستگاري و جواب رد از سوي پدر اين دختر جوان و اطلاع از ازدواج وي با فردي ديگر براي برهم زدن اين ازدواج تعدادي از عکس هاي خصوصي شاکي را در شبکه هاي اجتماعي با مطالب کذب منتشر کرده است.
جهانشيري با اشاره به معرفي متهم به مقام قضايي به شهروندان توصيه کرد که مردم از نگهداري تصاوير شخصي و خانوادگي خود در گوشي هاي تلفن همراه و رايانه خودداري کرده و به هيچ عنوان گوشي خود را در اختيار ديگران قرار ندهند و همواره از کدهاي امنيتي براي جلوگيري از سرکشي افراد غيرمجاز در گوشي هاي خود استفاده کنيد.
وي خاطر نشان کرد: فضاي سايبري مکاني براي عقده گشايي و کينه جويي نيست و هيچ رد پايي از چشم تيزبين پليس فتا دور نخواهد ماند و هر فردي که به هر نحو اقدام به مزاحمت و هتک حيثيت در محيط مجازي کند بر اساس قانون جرائم رايانه اي افزون بر اعاده حيثيت به حبس و جزاي نقدي محکوم مي شود.

** دستگيري عامل مزاحمت براي شهروند گيلاني در لاين
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان گيلان گفت: عامل مزاحمت براي شهروند گيلاني در ' لاين' شناسايي و دستگير شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس فتا (www.cyberpolice.ir)سرهنگ ايرج محمدخاني افزود: در پي ارجاع يک فقره پرونده از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهي خانمي 30 ساله مبني بر اينکه فردي ناشناس در لاين با ارسال محتواي غير اخلاقي و مطالب ناروا ، مزاحم وي مي شود، موضوع به صورت ويژه در دستورکار پليس فتا قرار گرفت.
رئيس پليس فتا استان گيلان افزود: با پي جويي هاي فني و پليسي، عامل مزاحمت شاکي در شبکه اجتماعي موبايلي که مردي 30 ساله اهل تهران و ساکن کياشهر بود شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي دستگير شد .
محمدخاني اظهار داشت: با توجه به ادله ديجيتال کشف شده متهم به صراحت به بزه انتسابي خود و اينکه از حدود 5 ماه پيش با هويت زنانه به گروهي که شاکيه در لاين عضو آن بود نفوذ کرده سپس با ارسال محتواي غير اخلاقي و مطالب ناروا موجب اذيت و آزار وي شده،اعتراف و انگيزه خود را از اين کار، غير اخلاقي عنوان کرد که براي سير مراحل قانوني تحويل دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان رشت شد.
رئيس پليس فتا استان گيلان تاکيد کرد: غريبه هاي آنلاين در فضاي مجازي، قابل اعتماد و اطمينان نيستند و افراد آنلاين ممکن است آن شخصي که خودشان را معرفي مي کنند، نباشند.

**کشف محموله 2 ميلياردي قاچاق در بناب
فرمانده انتظامي شهرستان بناب آذربايجان شرقي از کشف و توقيف چهار دستگاه خودرو حامل کالاي قاچاق به ارزش دو ميليارد ريال خبر داد.
به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ رمضان اللهورديان گفت: با کسب خبري مبني بر ورود چهار دستگاه خودرو حامل کالاي قاچاق، ماموران انتظامي شهرستان پس از شناسايي، با انجام يک عمليات غافلگيرانه خودروي هاي مذکور را در ورودي شهر توقيف کردند.
وي افزود: در بازرسي از اين خودروها 140 هزار نح سيگارخارجي، 2025ثوب انواع پوشاک، 140عدد گوشي موبايل و 300کيلو چاي خارجي به ارزش دو ميليارد ريال کشف شد.
فرمانده انتظامي شهرستان بناب گفت: در اين رابطه چهار دستگاه خودرو توقيف و 11نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شدند.

** کشف 760 کيلو مواد مخدر طي 24 ساعت در هرمزگان
جانشين فرمانده انتظامي استان هرمزگان از کشف 760 کيلو مواد مخدر، طي 24 ساعت گذشته و 8 عمليات موفق پليسي خبر داد.
سرهنگ علي اصغر خرم روي گفت: در راستاي مبارزه با قاچاق مواد مخدر، ماموران مبارزه با مواد مخدر استان با همکاري ماموران انتظامي طي 24 ساعت گذشته ، 8 طرح مقابله با سوداگران مرگ را در سطح استان اجرا کردند.
وي افزود: اين طرح ها در محورهاي مواصلاتي چغازردي ميناب، آبشورک بندرعباس، فارياب رودان، کهورستان خمير، انوه و دهنک بستک اجرا شد.
اين مقام انتظامي با اشاره به توقيف 15 دستگاه خودرو در اين طرح ها، گفت:با تلاش ماموران، 730 کيلو ترياک و 30 کيلو حشيش کشف شد.
جانشين فرمانده انتظامي استان هرمزگان با قدرداني از تعامل مردم با پليس در برقراري نظم و امنيت از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعاليت باندهاي تهيه و توزيع مواد مخدر مراتب را از طريق تلفن 110 به پليس گزارش دهند تا در کمترين زمان نسبت به دستگيري سوداگران مرگ و قانون شکنان اقدام شود.

** دستگيري جاعل و کلاهبردار در نکا
فرمانده انتظامي شهرستان نکا استان مازندران، از شناسايي و دستگيري جاعل و کلاهبردار که با جعل عنوان از شهروندان کلاهبرداري مي کرد، خبر داد.
سرهنگ حسن فلاح افزود: با مراجعه فردي به ماموران پليس آگاهي مبني بر فعاليت مجرمانه مردي که با جعل عنوان و معرفي خود به عنوان يکي از مسئولان شهري براي کمک به نيازمندان اقدام به جمع آوري وجه نقد مي کند، موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي اين فرماندهي قرار گرفت.
وي افزود: ماموران با استعلام از شماره حساب که وجوه به آن واريز مي شد، موفق شدند، اين مرد جاعل و کلاهبردار به نام'ح - ع' را شناسايي و دستگير کردند.
فرمانده انتظامي شهرستان نکا، افزود: متهم در تحقيقات و بازجويي هاي فني پليس ضمن اقرار به بزه انتسابي به 30فقره جعل و کلاهبرداري 18 ميليون ريالي اعتراف کرد.
فلاح گفت: متهم پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضائي و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات