تبلیغات

سردار رضايي تاکيد کرد: امنيت پايدار مرزهاي کردستان با تلاش مرزبانان

نسيم/ فرمانده مرزباني ناجا گفت: با تمام امکانات و تجهيزات کنترلي در مقابله با ورود اتباع غيرمجاز تلاش مي‌کنيم / عدم موافقت کشور عراق در بازگشايي معابر کوله بري/ از مرزهاي استان کردستان قاچاق انسان نداريم

سردار قاسم رضايي فرمانده مرزباني ناجا در حاشيه مراسم توديع و معارفه فرماندهان مرزباني استان کردستان در جمع خبرنگاران اين استان ضمن گراميداشت روز دانش آموز و روز استکبار ستيزي در اعلام وضعيت مرزهاي استان کردستان گفت: کردستان نماد وحدت مي باشد و مرزباني ناجا با حضور گسترده و شبانه روزي، پيوسته در برقراري امنيت پايدار مرزهاي استان در تلاش است.
وي با اشاره به اينکه مرزباني همواره در جهت بالا بردن رفاه و آسايش مرزنشينان در تلاش و هماهنگي با ارگان هاي ذي ربط است، افزود: يکي از فعاليت‌هاي اقتصادي و درآمدي مردم محروم مرزنشين منطقه، حمل بار کوله بري است که کمک فراواني در تامين معيشت مرزنشينان است که مرزباني ناجا در چارچوب ضوابط و در حوزه کالاهاي مجاز نظارت و فعاليت مي‌کند.
فرمانده مرزباني ناجا بيان کرد: با توجه به عدم موافقت کشور عراق در بازگشايي معابر کوله بري، در اجلاس اخيري که با مرزباني آن کشور داشتيم موضوع مطرح و هماهنگي‌هاي اوليه جهت موافقت و جلب همکاري مرزبانان انجام گرفت.
سردار رضايي با بيان اينکه که تمام اين اقدامات و تلاش‌ها در جهت رفاه و آسايش مرزنشينان است، اضافه کرد: اين مهم باعث بوجود آمدن امنيت پايدار در مرزها مي‌شود.
رضايي ادامه داد: در بازگشايي معابر کوله بري برخي از ارگان‌هاي داخلي درتوجيهات اقتصادي خود در موضع مخالف هستند که در جهت تامين معاش مرزنشينان محروم، شوراي تامين استان مي‌بايست از طريق شوراي امنيت ملي کشور موضوع را مطرح و مجوزهاي مربوطه را اخذ نمايد و مرزباني نيز در راستاي برقراري رفاه و امنيت پايدار مرزها نظارت خواهد داشت که کالاي غير مجاز از اين طريق وارد کشور نشود.
فرمانده مرزباني ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص قاچاق انسان از مرزهاي استان با بيان اين که ما قاچاق انسان از مرزهاي استان نداريم، تصريح کرد: مرزباني در سراسر مرزهاي کشور با تمام امکانات و تجهيزات کنترلي در مقابله با ورود اتباع غير مجاز تلاش شبانه روزي دارد.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات