تبلیغات

رئيس ديوان عالي اداري کشور: جلوي منکرات اداري گرفته شود

فارس/ رئيس ديوان عالي اداري کشور گفت: منکرات ادارات ما بسيار فراوان است، فساد اداري شامل رشوه‌خواري، رشوه‌دهي، کار مردم را به امروز و فردا حواله کردن و درست انجام ندادن يا غلط انجام دادند است.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظري بعد از ظهر مروز در جلسه شوراي اداري شهرستان بابل که در سالن اجتماعات فرمانداري بابل برگزار شد با تسليت چهلمين روز درگذشت مظلومانه هموطنان ما در لباس احرام در سرزمين وي اظهار کرد: اين اتفاق از بي‌برنامگي و تاثير رژيم آل سعود بود که هنوز تعدادي از هموطنان ما ناشناخته بوده و خانواده‌ها چشم انتظار برگشت آنها هستند.

وي در اهميت روز 13 آبان براي ملت افزود: امروز روز مبارزه با استکبار جهاني و انزجار از مستکبران و کلمات قاصر از به تصوير کشيدن چهره زشت دشمنان است.
رئيس ديوان عالي اداري کشور با اشاره به اينکه اگر ما مسئولان به عنوان کارگزاران نظام نتوانيم با بصيرت دشمن‌شناسي داشته باشيم از مردم انتظاري نيست، تصريح کرد: در چند ماه اخير به ويژه مسئله برجام نحوه استراتژي آمريکا در برخورد با نظام و تاکتيک‌هايي که به کار مي‌برد تغيير کرده است لذا وظيفه مردم، جامعه و مسئولان را نسبت به اين امر حساس‌تر مي‌کند.

منتظري ادامه داد: همه مسئولان در امور اجرايي کشور داراي ماموريت‌هاي مختلفي هستند اما همه ما داراي ماموريت مشترکي نيز هستيم که توجه به امور مردم در نظام اسلامي است که بايد متناسب با آن اصول و پايه‌هايي که نظام بر آن مبتني است حرکت کنيم.

رئيس ديوان عالي اداري کشور يادآور شد: قبول مسئوليت شوخي نيست و نمي‌توان جامعه، مردم و کارها را بازيچه قرار داد، بلکه بايد پاي اين مسئوليت ايستاد و به تعهدات خود ملزم بود.

وي با اشاره به اينکه هزينه زيادي براي حفظ نظام شده است، گفت: همه اين تلاش‌ها براي تحقق اسلام بوده است تا با نابودي رژيم شاهنشاهي نظامي مبتني بر دين و برخواسته از اخلاق و قرآن حاکم شود.

رئيس ديوان عالي اداري کشور با بيان اينکه مردم همواره پشتيبان قوي نظام هستند، تصريح کرد: رهبر انقلاب با پشتوانه همين مردم بود که در برابر مستکبران و امروز نيز در مقابل مسئله منا با قاطعيت ايستاد در حالي که همه کشورها سکوت کردند.

منتظري خاطرنشان کرد: اين مردم ولي نعمت ما هستند و نمي‌توان تنها با شعار دادن حق اين مردم را ادا کرد بلکه بايد با تکريم ارباب و رجوع به اين شعار عمل کرد، مبادا خود را ارباب مردم بناميد و برخورد نامناسبي با مردم داشته باشيد که در شان نظام نيست.

رئيس ديوان عالي اداري کشور با اشاره به اينکه در نظام اسلامي با اين شاکله و هزينه‌اي که شده و انتظاراتي که از مسئولان مي‌رود متناسب با نظام جمهوري ارتقا لازم را پيدا نکرديم، اضافه کرد: سلامت اداري ما متناسب با نظام جمهوري ما نيست.
وي افزود: نظام ما مجموعه‌اي از مولفه‌هايي است که آنها خاص خدا، اراده و سرمايه‌گذاري مردم و نظامي مبتني بر اسلام است، چگونه اسلام اجازه مي‌دهد حرکت به گونه‎اي شود که حقوق مردم و بيت‌المال ضايع شود.

رئيس ديوان عالي اداري کشور با اشاره به مديريت صحيح مسئولان اضافه کرد: برنامه‌ريزي خوب نشانه مديريت صحيح است، اگر مديري برنامه ندارد، موفق نمي‌شود لذا برنامه‌ريزي‌هاي ما نيازمند دقت بيشتري است.

وي دوري از اسراف و ريخت و پاش در نظام اسلامي را از ديگر نشانه مديريت صحيح برشمرد و اظهار کرد: ريخت و پاش و اسراف چيزي است که در ما را از ادامه کار باز مي‌دارد.
منتظري با اشاره به اينکه بايد جلوي منکرات اداري گرفته شود و ما غير از منکرات اخلاقي منکرات بزرگ‌تري در جامعه داريم که بايد به آن توجه شود، خاطرنشان کرد: منکرات ادارات ما بسيار فراوان است، فساد اداري شامل رشوه‌خواري، رشوه‌دهي، کار مردم را به امروز و فردا حواله کردن و درست انجام ندادن يا غلط انجام دادند است.

وي در پايان با تأکيد بر اينکه نهي از منکر بر همه واجب است، گفت: اينکه مديري بعد از آمدن به اداره وقت خود را صرف کارهاي غيرمفيد مي‌کند، نوعي خيانت و فساد اداري است، اينکه با معرفي يا تلفن کسي کار فردي انجام شود و کسي که پارتي ندارد کارش انجام نشود هم نوعي فساد اداري است.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات