تبلیغات

مقام قضايي: حجم ورودي پرونده‌ها به مراجع قضايي زياد است

فارس/ معاونت فرهنگي قوه قضائيه گفت: حجم ورودي پرونده‌هاي به مراجع قضايي زياد است و دستگاه قضا زير حجم زياد پرونده‌ها قرار دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمين هادي صادقي بعدازظهر امروز در جلسه شوراي اداري اين شهرستان با انتقاد از ضعف‌هاي دستگاه‌هاي فرهنگي و آموزشي کشور در تربيت نسل آينده، اظهار کرد: بايد ببينيم چقدر اين مراکز تلاش کرده‌اند تا مهارت‌هاي زندگي را به نسل جوان کشور آموزش دهند.
وي بيان کرد: آن‌هايي که در نظام آموزش مهارت‌هاي زندگي را به درستي آموخته‌ باشند در امور محوله و روزانه زندگي و کار خود درست عمل مي‌کنند.

صادقي تصريح کرد: اين شيوه آموزشي به دانش‌آموز ما خلاقيت و هنر نمي‌آموزد و براي او تجربه‌اي در پي نخواهد داشت در حالي که بچه‌هاي قديم اين سرزمين در کودکي و در حين تحصيل کار مي‌کردند و لذت کسب درآمد بر پايه تلاش و کوشش را مي‌چشيدند اما با توجه به تحولات جديد آموزش و پرورش ديگر بيشتر آنها کار نمي‌کنند و اين يک دغدغه بزرگ فرهنگي است.
معاون فرهنگي قوه قضائيه به اهميت خانواده به عنوان اساسي‌ترين رکن تشکيل اجتماع اشاره کرد و گفت: تربيت خانواده يک رکن اساسي است و در اين حوزه خانواده‌ها ضعيف عمل مي‌کنند و اصلاً وضعيت ارتکاب به جرائم به ويژه پرخاشگري، ضرب و جرح، اعتياد و طلاق تا به اين حد در کشور ما پذيرفتني نيست.

وي به مبحث پيشگيري نيز اشاره کرد و افزود: در بحث پيشگيري که حائز اهميت است نمي‌توان يک دستگاه را مسئول دانست، بلکه تمامي دستگاه‌ها در کنار قوه قضائيه بايد تلاش کنند تا اين امر مهم محقق شود زيرا با توجه به شرايط موجود کمبودهاي نيروي انساني و امکاناتي قضايي در کشور وجود دارد.

اين مسئول ادامه داد: حجم ورودي پرونده‌هاي به مراجع قضايي زياد است و دستگاه قضا زير حجم زياد پرونده‌ها قرار دارد و انتظار زيادي نبايد داشت و مسئولان و قضات نيز بايد در شرايط مطلوب بر روي پرونده‌ها کار کنند که مستلزم آرامش خاطر است.

معاون فرهنگي قوه قضائيه گفت: مسئوليت دستگاه قضا سنگين و کار قضات امري مقدس است در حالي که اين دستگاه بودجه مورد نياز خود را در اختيار ندارد اما تلاش جمعي نيروهاي خدوم آن نبايد ناديده گرفته شود.
به گزارش فارس، پس از برگزاري اين نشست معاون فرهنگي قوه قضائيه که در جريان سفر استاني رئيس قوه قضائيه و معاونان به مازندران در تنکابن حضور دارد در مسجد ولي عصر (عج) بازار تنکابن با مردم و مراجعان ديدار کرد.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات