تبلیغات

آسمان کشور باراني مي‌شود

ايسنا/ مدير پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي کشور گفت: به علت سکون نسبي هوا، افزايش غلظت آلاينده‌هاي جوي در شهرهاي صنعتي و پرجمعيت دور از انتظار نيست و از پنج‌شنبه بعدازظهر با ورود سامانه بارشي از غرب کشور ابرناکي، بارش باران و گاهي رعد و برق آغاز خواهد شد.

احد وظيفه افزود: روزهاي پنجشنبه و جمعه گستره بارش‌ها به شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، سواحل درياي خزر، دامنه‌هاي جنوبي البرز، دامنه‌هاي زاگرس و پاره‌اي از نقاط جنوب کشور و به تدريج از شنبه به شمال شرق کشور خواهد رسيد.
وي ادامه داد: در سه روز آتي بارش در ارتفاعات دور از انتظار نيست. در روزهاي چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه در قالب نواحي کشور دماي هوا افزايش خواهد يافت البته کاهش دما به تدريج از شنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و سواحل شمالي کشور پيش‌بيني مي‌شود.

مدير پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي کشور اظهار کرد: شدت بارش پنجشنبه در استان‌هاي کردستان، کرمانشاه، ايلام و لرستان و جمعه شدت بارش در کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزي، ايلام، لرستان، خوزستان، کهگيلويه و بويراحمد پيش‌بيني مي‌شود.
وي عنوان کرد:‌ امروز چهارشنبه، شرق خليج‌فارس مواج است.

وظيفه گفت: از اواخر روز پنج‌شنبه استان‌هاي کردستان، ايلام، کرمانشاه، لرستان و روز جمعه علاوه بر مناطق فوق، نوار شمالي استان خوزستان با بارش شديد باران همراه خواهد بود.
وي ادامه داد: بر اين اساس احتمال بروز آب‌گرفتگي و سيلابي شدن مسيرها در مناطق ذکر شده وجود دارد به همين ترتيب توصيه مي شود اقدامات لازم براي حفظ ايمني و کاهش خسارات احتمالي در نظر گرفته شده و تردد در مناطق مستعد بروز سيل با احتياط لازم صورت گيرد.

مدير پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي کشور همچنين عنوان کرد: در حال حاضر موج کم‌ارتفاع‌تر از مياني جو در شرق مديترانه و شمال شرق آفريقا قرار دارد که به ترتيب در مسير شرق حرکت کرده و پنجشنبه جنوب غرب و غرب ايران را تحت تاثير فعاليت خود قرار خواهد داد؛ با وجود جريان‌هاي جنوبي و جنوب شرقي در سطح پايين جو که امکان انتقال مناسب رطوبت را از شمال اقيانوس هند و درياي سرخ به غرب و جنوب غرب ايران فراهم مي‌کند وضع هواي استان‌هاي واقع در جنوب غرب و غرب کشور از روز پنجشنبه با بارش‌ باران، گاهي رگبار و رعد و برق و وزش باد پيش‌بيني مي‌شود.

وي تصريح کرد: پنجشنبه مورخ 14 آبان استان‌هاي کردستان، کرمانشاه، ايلام و لرستان و جمعه 15 آبان ماه نيز استان‌هاي کردستان، کرمانشاه، ايلام و لرستان و خوزستان، کهگيلويه و بويراحمد، مرکزي و جنوب استان همدان با بارش باران، رگبار، رعد و برق و وزش باد همراه خواهند بود.
وظيفه خاطرنشان کرد: شدت بارش در روز پنجشنبه در مناطق مرکزي ايلام و در روز جمعه در نيمه جنوبي ايلام، شمال خوزستان و جنوب لرستان پيش‌بيني مي شود بنابراين با توجه به احتمال تغيير شدت بارش توصيه مي‌شود در مناطق ياد شده اقدامات و آمادگي لازم در خصوص تردد به عمل آيد.

مدير پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي کشور در خصوص وضعيت هواي تهران در روز چهارشنبه 13 آبان ماه نيز گفت: آسمان تهران امروز، چهارشنبه صاف تا نيمه ابري و در پاره‌اي از اوقات با غبار محلي مواجه خواهد شد و بيشنيه و کمينه دماي هوا در اين روز 13 و 6 درجه سانتيگراد است.
وي در خصوص وضعيت هواي استان تهران در روزهاي پنج‌شنبه و جمعه نيز اظهار کرد: تهران پنجشنبه 14 آبان ماه کمي ابري در پاره‌اي نقاط غبار محلي و به تدريج با افزايش ابر روبرو خواهد بود و در روز جمعه نيز آسمان تهران ابري همراه با بارش‌هاي پراکنده، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پيش‌بيني مي شود. بيشينه و کمينه دماي هوا نيز در اين دو روز 14 و 8 و 14 و 9 درجه سانتيگراد خواهد بود.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات