تبلیغات

"کي‌اف‌سي": مجوزي براي افتتا

فارس/ «يوم» که شرکت مادر رستوران کي‌اف‌سي است، اعلام کرده است که به هيچ کس اجازه افتتاح شعبه در تهران را نداده است.

شبکه سي‌ان‌ان به نقل از مسئولان رستوران زنجيره‌اي «کي‌اف‌سي» نوشته است که اين شرکت مجوزي براي افتتاح شعبه در ايران صادر نکرده است.

اين شبکه سه‌شنبه شب گزارش داد که شرکت «کي‌اف‌سي» آمريکا اعلام کرده است که هيچ مجوزي براي افتتاح شعبه در ايران صادر نکرده و در حال بررسي خبرهاي منتشر شده در مورد آغاز به کار رستوراني با اين نام در تهران است.

بنا بر اين گزارش، «يوم» که شرکت مادر رستوران کي‌اف‌سي است، اعلام کرده است که به هيچ کس اجازه افتتاح شعبه در تهران را نداده است.

نماينده اين شرکت به «سي‌ان‌ان ماني» گفته است: «از شنيدن اينکه يک کي‌اف‌سي غيرقانوني در تهران باز شده، شوکه شديم. هيچ مجوزي به هيچ کس در ايران داده نشده است.»

يوم همچنين اعلام کرده است که قصد دارد از افرادي که دست به افتتاح شعبه با نام کي‌اف‌سي زده‌اند، اقدام قانوني انجام دهد.

روز يکشنبه شعبه رستوران فست فودي با نام «کي‌اف‌سي حلال» در تهران افتتاح شد. شائبه ارتباط اين رستوران با شرکت آمريکايي «کي‌اف‌سي» موجب بروز واکنش‌هاي گسترده‌اي شد و حتي رسانه‌هاي خارجي نيز اخبار متعددي در مورد آن منتشر کردند. نهايتا روز سه‌شنبه اين رستوران به دستور مراجع قانوني پلمپ شد.

هرچند مسئول اين رستوران اعلام کرده است که ارتباطي با کي‌اف‌سي آمريکا ندارد و شعبه رستوراني ترکيه‌اي با نام کي‌اف‌سي حلال است، اما در سايت اين رستوران، نماد رستوران‌ کي‌اف‌سي آمريکا روي نقشه ثبت شده است.

رستوران زنجيره‌اي کي‌اف‌سي که شعبه مرکزي آن در کنتاکي آمريکاست، در سال 1930 افتتاح شد و در کنار «مک دونالد» يکي از نمادهاي اصلي محصولات غذايي آمريکا در جهان به شمار مي‌آيد. افتتاح شعب کي‌اف‌سي و مک دونالد در کشورهاي مخالف با واشنگتن عمدتا به عنوان اولين گام براي نفوذ از سوي کارشناسان و رسانه‌ها تعبير شده است.

پيش از اين هم گزارش‌هايي از تلاش مک دونالد براي افتتاح شعبه در تهران منتشر شده بود.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات