تبلیغات

اجراي گام به‌ گام طرح ملي مبارزه با قاچاق تلفن همراه

مهر/ رئيس ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اجراي گام به گام طرح ملي مبارزه با قاچاق تلفن همراه خبر داد.

در يکصد و هفتمين جلسه اعضاي اصلي ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ارائه طرح کنترل و پيشگيري از قاچاق تلفن همراه، راهبردهاي به‌دست آمده در جلسات کارگروه مبارزه با قاچاق تلفن همراه مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

حبيب الله حقيقي در اين جلسه با بيان اين مطلب که راهبردهاي ارائه شده در طرح جامع مبارزه با قاچاق تلفن همراه، گام به گام به مرحله اجرا نزديک مي شود، گفت: با سنگيني هزينه‌هاي قاچاق بر دوش نظام و کاهش قابل توجهي از درآمد دولت ترديدي بر ضرورت اصل مبارزه با فعل قاچاق کالا و بخصوص تلفن همراه نيست.

رئيس ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز، استفاده از ظرفيت‌هاي تمام دستگاه‌ها و به‌کارگيري ابزارهاي مقابله‌اي، کنترلي و فني با بهره‌گيري از تجربيات ساير کشورها را از ضروريات اجراي طرح ملي مبارزه با قاچاق تلفن همراه برشمرد و افزود: اتحاديه‌ها و اصناف در تحقق اين طرح نقش مؤثري خواهند داشت.

حقيقي ضمن اشاره به برگزاري کارگروه‌هاي متعدد در جريان تدوين اين طرح ملي از تشکيل سلسله جلسات راهبردي با حضور مديران و نمايندگان رسانه‌هاي مکتوب و مجازي خبر داد و تصريح کرد: تسهيل تجارت صرفا در کاهش تعرفه نيست، با اين نگاه که نبايد از درآمد دولت کاسته شود، در اجراي طرح جامع مبارزه با قاچاق تلفن همراه قاطع هستيم، تا با بيشترين تأثير و کمترين هزينه به اهداف پيش بيني شده برسيم.

وي بر زمان‌بندي قابل قبول براي کاهش دغدغه‌ها در اجرا تأکيد کرد و گفت: دستگاه‌هاي متولي اقدامات فني، اين طرح را در کميته‌هاي تخصصي و با نگاه چگونگي عبور از آن بررسي کنند و براي اجرايي شدن طرح برنامه ارائه دهند.

در اين جلسه مجتبي خسروتاج، قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت گزارشي از وضعيت موجود قاچاق تلفن همراه، رابطه کشفيات، واردات و ميزان قاچاق موبايل، عوامل اصلي گرايش، پيامدها و چالش‌هاي اساسي در مبارزه با قاچاق تلفن همراه ارائه کرد.

سيدعليرضا گلستان‌زاده، معاون برنامه‌ريزي، نظارت و هماهنگي اقتصادي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نيز برنامه‌هاي اجرايي طرح جامع مبارزه با قاچاق تلفن همراه را تشريح کرد و نمايندگان دستگاه‌هاي عضو اصلي ستاد در اين باره بحث و تبادل نظر کردند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات