تبلیغات

4گوشه دنيا/ حيرت دانشمندان از يک فيل که حرف ميزند!

العالم/ اين فيل 22 ساله آسيايي در کره جنوبي باعث تعجب دانشمندان شده چرا که ميتواند به زبان کره‌ اي صحبت کند! يک تيم بين‌المللي از دانشمندان در روز جمعه استعداد کوشيک، فيل عاج‌دار 5.5 تني باغ‌ وحش اورلند را براي اداي پنج کلمه به زبان کره‌ اي تائيد کردند.
اين فيل با قرار دادن خرطوم خود در دهانش ميتواند کلمات annyeong به معني سلام، anja به معني «بنشين، aniya به معني نه، nuwo به معني دراز بکش و joa به معني خوب را ادا کند که به عقيده دانشمندان براي برقراري ارتباط با انسان و فرار از تنهايي آنها را فرا گرفته است.
اگرچه به گفته محققان هنوز هيچ شاهد قانع‌کننده‌اي از اينکه اين فيل معاني کلمات ادا شده را بفهمد، وجود ندارد. با اين حال کوشيک مي‌تواند در برابر کلماتي مانند «نه» واکنش نشان دهد.
مقامات اين باغ وحش همچنين مدعي شده‌اند که کوشيک مي‌تواند کلمه ajik به معني هنوز نه را نيز ادا کند اما دانشمندان هنوز آنرا تائيد نکرده‌اند.
به گفته محققان، اين فيل از استعداد خوبي در حروف صدادار برحوردار بوده و نرخ شباهت آن در اداي اين حروف 67 درصد است. اين در حالي است که در مورد حروف بي‌صدا اين شباهت به 21 درصد مي‌رسد.
محققان دليل ادعاي تقليد کردن اين فيل از صداي انسان را شباهت فرکانس صداي آن به صداي مربيان اين حيوان گزارش کرده‌اند.
تقليد صوتي از ديگر گونه‌ها تاکنون در حيواناتي مانند مرغ مقلد، طوطي و مرغ مينا ديده شده بود اما به گفته محققان، مورد کوشيک نشان‌دهنده يک شيوه کاملا منحصربه فرد در توليد اصوات است چرا که اين فيل از خرطوم خود براي اين کار استفاده مي‌کند. مربيان اين فيل اعلام کرده‌اند که قصد دارند به آن شيوه تلفظ کلمه «Saranghae» به معني «دوستت دارم» را آموزش دهند.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

https://telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات