تبلیغات

4گوشه دنيا/ ماجراي عکس خانوادگيِ جا مانده در ماه

  X  
  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 17:55

4گوشه دنيا/ ماجراي عکس خانوادگيِ جا مانده در ماه

گجت نيوز/ چارلز ماس "چارلي” دوک جونيوز ( Charles Moss "Charlie” Duke, Jr) زادهٔ (۳ اکتبر ۱۹۳۵) فضانورد آمريکايي ناسا و دهمين انساني است که طي ماموريت آپولو ۱۶ بر روي کره ماه قدم نهاد.چارلي در روز ۲۰ آپريل سال ۱۹۷۲ (۳۱ فروردين ۱۳۵۱ ) در سن ۳۶ سالگي به عنوان جوانترين انسان در تاريخ بر روي ماه قدم گذاشت.وي زماني که روي ماه بود عکسي از خانواده اش که خود او، دو فرزندش و همسرش در آن عکس بودند را به طور عمدي روي ماه جاي گذاشت که همچنان روي ماه باقي مانده و باعث شهرت او شده است.
چارلي پشت عکسي که در ماه جا گذاشت ، متني با اين مضمون نوشت :
اين خانواده فضانوردي به نام Charlie Duke از سياره ي زمين است که در تاريخ ۲۰ آپريل ۱۹۷۲ روي ماه فرود آمد.
در پايين شما يک کپي واضح از آن عکس را مشاهده مي‌کنيد. در جلوي عکس دو پسر Duke قرار دارند که آن زمان تنها ۷ و ۵ سال داشتند. Charles Duke در مصاحبه‌هاي خود گفته است که هميشه قصد گذاشتن اين عکس را روي کره ي ماه داشته و درآن زمان فقط مي‌خواست تا به فرزندانش نشان دهد که واقعا او اين کار را مي‌کند.
اين عکس هم اکنون درکتاب‌هاي عکس معروف متعددي قرار دارد و يک مثال خوب براي نشان دادن تلاش‌هاي انسان در جهت اکتشافات فضايي مي‌باشد. او مي‌گويد که در زماني که مشغول تمرين کردن براي ورود به آپولو بوده، مدت زيادي از فرزندان خود دور بوده است.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات