تبلیغات

راه سفر بانوي 7هزار ساله به موزه ملي هموار شد

  X  

تاریخ خبر : سه‌شنبه 1394.08.12 - 14:43

راه سفر بانوي 7هزار ساله به موزه ملي هموار شد

ايرنا/ شنيدن خبر انتقال اسکلت زن 7هزار ساله تهران به موزه ملي بعد از فراز و نشيب هايي که داشت براي علاقمندان به باستان شناسي و دوستداران فرهنگ و تمدن ايراني بسيار خوشايند به نظر مي رسد .
با تمام ريسک هايي که در انتقال اسکلت زن 7هزار ساله وجود دارد شرايط نا مناسب نگهداري آن سبب شد که نهايتا مسئولان پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري بر انتقال موقت آن به موزه ملي متفق القول شوند .
به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري، با توجه به اينکه هنوز اقدام هاي لازم براي ايجاد سايت موزه در محل کشف اسکلت 7هزار ساله صورت نگرفته است باستان شناسان با انجام اقدامات علمي موفق به آزاد سازي اطراف اسکلت شده اند و در روزهاي آينده انتقال آن توسط حفاظت گران به موزه ملي صورت خواهد گرفت .
بنابراين گزارش، گروهي از باستان شناسان هم اکنون اقدامات فيزيکي انتقال اسکلت را انجام داده و موفق به آزاد سازي اطراف آن شده اند .
سيامک سرلک باستان شناس حاضر در محل کشف اسکلت زن 7هزار ساله تصريح کرد مقدمات انتقال اسکلت از نظر باستان شناسي فراهم شده و در مرحله بعد کار انتقال توسط کارشناسان پژوهشکده حفاظت و مرمت انجام خواهد گرفت .
حميده چوبک رييس پژوهشکده باستان شناسي پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري پيش از اين اعلام کرده بود اسکلت بانوي 7هزار ساله تهران پس از مطالعات لازم فني و تخصصي براي ايجاد سايت موزه و همچنين ادامه کاوش ها به محل اصلي خود بازگردانده خواهد شد .
مشاهده تکه هاي سفال توسط مهسا وهابي دانشجوي کارشناسي ارشد رشته باستان شناسي در ميان حفاري هاي فاضلاب چهار راه مولوي در سال گذشته کاوش هاي اضطراري باستان شناسي را به همراه داشت که به کشف اسکلت بانوي 7 هزار ساله منجر شد.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات