تبلیغات

جهان نما/ سفري به پراگ

شهر خبر/ پراگ، پايتخت جمهوري چک که به دليل داشتن تعداد زيادي کليسا و کنيسه با مناره‌هاي خوش‌ساخت سر به فلک کشيده و برج‌هاي مرتفع با گنبد پيازي به‌عنوان شهر هزار مناره شناخته مي‌شود، مجموعه‌اي بي‌نظير از خيابان‌هاي سنگ‌فرش، پل‌ها و کوچه‌هاي قرون‌وسطايي، قلعه‌هاي شگفت‌انگيز باستاني و تعدادي از عجايب معماري مدرن است. با افزوده شدن چندين موزه و نمايشگاه آثار هنري متعلق به سبک‌ها و دوره‌هاي مختلف، مي‌توان پراگ را يک مقصد بي‌نقص و کامل و شايد محبوب‌ترين مقصد گردشگري اروپايي دانست. براي آشنايي با نقاط ديدني پراگ با کجارو همراه باشيد.

پراگ ترکيبي همگون و متناسب از سنت و مدرن گرايي است. در اين شهر علاوه بر بازديد از آثار باستاني بي‌شمار، مي‌توان به خريد از فروشگاه‌هاي مدرن، صرف غذا در رستوران‌هاي لوکس و لذت بردن از زندگي شبانه پرهياهو پرداخت.

همه‌ي اين ويژگي‌ها در کنار برخورد دوستانه و گرم شهروندان پراگ، هر لحظه از سفر را به خاطره‌اي فراموش‌نشدني تبديل مي‌کند.

جاذبه‌هاي گردشگري پراگ

هر گوشه از اين شهر اعجاب‌انگيز و زيبا، دليلي براي جذب گردشگران دارد. برج‌هاي Old Town Hall و Powder، کليساي جامع St. Vitus و برج‌هاي Old Town Bridge و Petrin بهترين چشم‌اندازها را به سراسر شهر دارند و نقاط مناسبي براي شروع گشت‌وگذار در پراگ هستند.

در سفر به پراگ حتما بايد از پل Charles، قلعه‌ي Prague، موزه‌ي فرانتس کافکا و اپراي National Theatre بازديد کرد.

پل چارلز

يک از مهم‌ترين بخش‌هاي سفر به پراگ، بازديد از پل مسحورکننده چارلز (Karluv Most) است. پل چارلز هميشه يکي از پر بازديدترين جاذبه‌هاي پراگ و الهام‌بخش گردشگران و به‌خصوص هنرمندان بوده و شايد بتوان آن را رمانتيک‌ترين نماد پراگ دانست. اين پل پياده‌رو که قديمي‌ترين مسير ارتباطي دو بخش تاريخي شهر، Lesser Side و Old Town به شمار مي‌آيد، داراي ۱۶ دهانه‌ي طاق دار است و حدود ۱۰ متر عرض و ۵۱۶ متر طول دارد.

در دو انتهاي پل، دو برج نگهباني بسيار زيبا به چشم مي‌خورد که به همراه ۳۰ مجسمه از قديس‌هاي مسيحي و نقش برجسته‌هاي وقايع مذهبي ساخته‌شده در قرن هجدهم، جلوه‌اي بي‌همتا به پل مي‌دهند.

قلعه‌ي پراگ

يکي از ديگر از نقاط پربازديد اين شهر، قلعه‌ي پراگ (Prazsky Hrad) است که بزرگ‌ترين قلعه‌ي دنيا و پر بازديدترين جاذبه‌ي پراگ براي اهالي جمهوري چک و گردشگران خارجي به شمار مي‌آيد.

اين قلعه در گذشته محل استقرار سلاطين و اشراف رده‌بالاي جمهوري چک بوده و در حال حاضر مقر رياست جمهوري اين کشور است. قلعه پراگ از سه طرف در محاصره‌ي تالارهاي تاريخي، باغ‌هاي زيبا و يک موزه ديدني قرار دارد.

کل اين مجموعه به‌تدريج و در طول ده قرن ساخته شده و هر گوشه از آن دليلي براي شگفت‌زده کردن گردشگران دارد، از جمله کليساي جامع St. Vitus، يک عبادتگاه، تعدادي زيادي کوشک و ساختمان جانبي در اطراف کاخ، يک صومعه و تعداد زيادي بارو و ساير استحکامات نظامي.

موزه‌ي فرانتس کافکا

اين موزه که براي بزرگداشت فرانتس کافکا، يکي از بزرگ‌ترين نويسنده‌هاي قرن بيستم تأسيس شده، در گوشه‌اي دنج از ناحيه‌ي Mala Strana و در امتداد ساحل غربي رود Vltava قرار دارد. يکي از بارزترين بخش‌هاي موزه، نمايشگاه دائمي (The City of K) محسوب مي‌شود که فعاليت عمده‌ي آن، ارائه‌ي اطلاعات در مورد زندگي و آثار کافکا است.

مجسمه‌ي کافکا

در جلوي موزه يک فواره‌ي نامتعارف به چشم مي‌خورد که از ساخته‌هاي مجسمه‌ساز جنجالي اهل جمهوري چک، داويد چرني است. در فروشگاه کتاب موزه مي‌توان همه کتاب‌هاي کافکا را خريداري کرد.

خانه‌ي کافکا پراگ

علاقه‌مندان به اين نويسنده مي‌توانند از خانه‌ي کافکا در خيابان Golden Lane و مجسمه‌ي برنزي او در خيابان Dusni نيز بازديد کنند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات