تبلیغات

جهان نما/ مقاصد برتر گردشگري در سال 2016

 فراديد/ لونلي پلانت به تازگي فهرست مقاصد برتر گردشگري در سال 2016 ميلادي را منتشر کرده است. لونلي پلانت (Lonely Planet) نام يک انتشاراتي مخصوص کتاب‌هاي راهنماي سفر و گردشگري است. اين انتشارات را مي‌توان يکي از مطرح‌ترين‌ انتشارات در اين عرصه دانست. مسافران علاقه‌مند به سفرهاي ارزان از جمله مشتريان لونلي پلانت هستند.

در صدر فهرست اعلام شده، کشور بوتسواناي آفريقا قرار دارد که به طبيعت بکر و حيات وحش خود مشهور است. پس از بوتسوانا، کشور ژاپن و ايالات متحده آمريکا قرار داند.

1- طبيعت زيباي بوتسوانا
اين کشور آفريقايي که سال ديگر پنجاهمين سالگرد استقلال خود را جشن خواهد گرفت، ترکيبي نادر از بيابان و دلتا است که همين مسئله سبب شده آرايش حيات وحش منحصر به خود را داشته باشد. حدود 17 درصد از خاک بوتسوانا به پارک‌هاي ملي اختصاص يافته است. در سال 2014 ميلادي نيز، دلتاي اوکاوانگو به عنوان هزارمين ميراث جهاني يونسکو ثبت شد.


2- توکيو-ژاپن

ژاپن به عنوان دومين مقصد برتر گردشگري در سال 2016 شناخته مي‌شود. اين کشور از حيث مناظر طبيعي و شهرهاي آينده نگر در نوع خود زيبا است. ايالات متحده آمريکا در رده سوم فهرست جاي دارد که قرار است در سال 2016 ميلادي، يکصدمين سالگرد «سازمان پارک‌هاي ملي» را جشن خواهد گرفت.
فهرست 10 کشور برتر توسط گروهي از کارشناسان خبره انتخاب شد. اين کارشناسان عواملي نظير پيشرفت، جذابيت‌هاي جديد گردشگري و مراسم و جشن‌هاي سال 2016 هر کشور را براي انتخاب مقاصد برتر گردشگري در نظر گرفتند.


3- شهر کوتور در مونته نگرو

لونلي پلانت همچنين شهر منچستر انگلستان و شهر دوبلين را به عنوان يکي از ده شهر برتر گردشگري جهان در سال 2016 معرفي کرد. شهر کوتور در کشور مونته‌نگرو نيز در صدر فهرست برترين شهرهاي گردشگري جهان در سال 2016 ميلادي قرار گرفت.

4- منچستر

5- دوبلين

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات