تبلیغات

۱۰ مکان ديدني در فصل پاييز که بايد ببينيد!

کجارو/ تابستان تمام شده است و در فصل بسيار زيبا و رنگين پاييز قرار داريم. فصلي که براي بسياري اوج شکوه، زيبايي و آرامش طبيعت محسوب مي‌شود. مسلما بسياري از ما خواهان اين هستيم که در اين مدت با سفر به نقاط بکر و زيبا از ويژگي هاي منحصر به فرد اين فصل لذت ببريم. در اين مطلب قصد داريم به معرفي ۱۰ مکان عالي براي سفر در پاييز بپردازيم. در ادامه با کجارو همراه باشيد.

۱۰. ويلينيوس، ليتواني

پاييز در ليتواني حقيقتا زيباست. ماه‌هاي سپتامبر و اکتبر هنوز نسبتا گرم، اغلب آفتابي، و شب‌ها تقريبا سرد هستند. در اين مدت آب و هوا تازه و هيجان‌انگيز است. در ضمن همانطور که انتظار داريم، درختان با ده‌ها رنگ مختلف، ظاهري هيپنوتيزم کننده به خود گرفته‌اند. ويلينيوس پايتخت کشور ليتواني است که مي توان آن را به روزترين و سرگرم‌کننده‌ترين نقطه‌ي اين کشور هم محسوب کرد. در اين شهر مي توانيد تعداد بيشماري سرگرمي پيدا کنيد، از بخش قديمي شهر گرفته تا معماري‌هاي تاريخي و مردم مهمان نوازش همه و همه از آن مقصدي جذاب ساخته‌اند.

۹. پارک ملي گوربيا، آلاوا و ويزکايا، سرزمين باسک

سرزمين باسک منطقه‌اي خود مختار در شما کشور اسپانيا است. گوربيا (Gorbea) ناحيه‌ي محافظت شده‌ي وسيعي است که در اين منطقه قرار دارد. در وسط پارک يک قله به ارتفاع ۱۴۸۲ متر قرار دارد که بدون تجهيزات خاصي مي توان از آن بالا رفت. از ويژگي‌هاي ديگر پارک مي توان به آبشارها، مسيرهاي پياده‌روي، وجود جانوران متنوع، مناظر زيبا و جنگل‌هايي که در هواي مه آلود بسيار خيره کننده به نظر مي‌رسند، اشاره کرد. اين پارک با شهر هاي کوچک مختلف احاطه شده است که همين موضوع از آن منطقه‌ي تفريحي محبوبي براي آنان که دوست دارند شلوغي شهر را براي مدتي ترک کنند و به دل طبيعت بزنند، ساخته است.

۸. دايگو-ژي، کيوتو، ژاپن

اغلب مردم براي تماشا و تحسين شکوفه هاي مشهور گيلاس ژاپني که پارک‌ها و شهرها را پر کرده است، به اين کشور سفر مي کنند. با وجودي که پاييز در اين کشور کمتر مورد توجه قرار گرفته است، اما در زيبايي چيزي از بهار کمتر ندارد. در ضمن مجموعه معبد مشهور ژاپني در شهر کيوتو، مکاني بسيار عالي را براي تمدد اعصاب و قدم زدن فراهم آورده است. کافي است قدم به معبد دايگو ژي (daigo ji) بگذاريد تا پي به اين همه زيبايي ببريد. همچنين سفر به ژاپن با استفاده از قطار، راهي عالي براي جابجا شدن و تماشاي محيط زيباي اطراف است. اين فرصت عالي را از دست ندهيد.

۷. اتاگو، نيوزيلند

در نيوزيلند پاييز از ماه‌ مارس شروع مي‌شود. اگرچه، در اتاگو اين فصل بسيار تماشايي به نظر مي‌رسد. از ويژگي‌هاي سرگرم کننده‌ي شهرها و طبيعت دلفريب اين ناحيه مي توان به کوهستان‌ها، درياچه‌ها، جنگل‌هاي بکر و مسيرهاي ديدني اشاره کرد. اگر قصد داريد در اين فصل زيبا به نيوزيلند سفر کنيد، به هيچ وجه بازديد از اتاگو را از دست ندهيد.

۶. درياچه آشي يا هاکونه، هاکونه، ژاپن

حفره‌ي ديدني درياچه‌ي آشي درست در کنار کوه هاکونه واقع شده که منظره‌اي بسيار دلفريب را به وجود آورده است. درختان در آميخته با دامنه‌هاي کوهستاني که به شاخ و برگ‌هاي رنگارنگ تبديل شده‌اند، مانند يک فرش عجيب و غريب به نظر مي‌رسند که چشم اندازي وسيع در پاييز را پوشش مي دهند. درياچه و زيارتگاهي که در ساحل آن قرار دارد جاذبه هاي مشهوري به شمار مي‌روند. حقيقتا شگفتي طبيعي اين ناحيه زيبايي دنبال کننده‌اي دارد.

۵. اسکاي (Skye)، اسکاتلند

اگرچه اسکاتلند در نقشه‌ي جغرافيا در بخش هاي بالايي قرار مي گيرد، اما اين کشور داراي آب و هوايي نسبتا معتدل است. جريان‌هاي گلف استريم گرما را به اين ناحيه مي‌آورند و شرايطي را فراهم مي کنند که حتي درختان پالم هم قابليت رشد دارند. در ضمن اسکاي، يکي از زيباترين مناطق اين کشور است. زمين‌هاي ناهموار، صخره‌هاي مهيج و خطوط ساحلي از زيبايي‌هاي غيرزميني (بهشتي) اين ناحيه محسوب مي‌شوند. همچنين اسکاي يکي از محبوب‌ترين مقاصد توريستي اسکاتلند به شمار مي‌رود. فصل پاييز براي کشف کردن زيبايي‌هاي اين منطقه بسيار مناسب است.

۴. نيو همپشاير، ايالات متحده آمريکا

نيو همپشاير، بخشي از نيو انگلاند، از نظر اقليمي در منطقه‌اي واقع شده است که هر چهار فصل را دارد. طبيعت اين ناحيه به رودخانه‌ها، درياچه‌ها، کوه‌ها و جنگلهايش که در طول پاييز شاخ‌ و برگ هايش ظاهري زيبا و قابل توجه به خود مي‌گيرند، مي‌بالد. مناظر کوهستاني جاده‌ي ماشيني واشنگتن از ميان منطقه‌ي نيو همپشاير مي‌گذرد. اين جاده به قله‌ي کوهستان واشنگتن منتهي مي‌شود، بنابراين مي توان انتظار مناظر پانوراماي تماشايي را داشت.

۳. مارامورش، کوه‌هاي کارپات، روماني

مارامورش منطقه اي تاريخي است که در عرض بخش شمال شرقي کشور روماني، نزديک به اکراين پراکنده شده است. اساسا اين منطقه‌ يک دره به شمار مي‌رود، که در ميان کوه‌ها احاطه شده است. رودخانه ها و نهر‌ها، جنگله هاي انبوه و مهم‌تر از همه طبيعت بکر و دست نخورده از اين ناحيه جواهري واقعي در دل اروپا ساخته است. مارامورش در واقع يک مکان ويژه در قلب قاره‌ي هميشه سبز است. بسياري از نقاط و معماري‌هاي اين منطقه به ثبت يونسکو رسيده‌اند. سنت‌هاي محلي، غذا و نوشيدني از جمله مواردي هستند که در اينجا براي کشف کردن وجود دارد.

۲. پارک ملي Seoraksan، استان گانکون، کره جنوبي

Seoraksan مرتفع ترين کوه در کره‌ي جنوبي است که در محدوده‌ي کوهستاني Taebaek قرار دارد. اين کوه ۱۷۰۸ متر ارتفاع دارد و در ميان آبشار‌ها، معابد و طبيعتي قابل تقدير احاطه شده است. مسير‌هاي پياده‌‌روي که درون اين پارک طبيعي واقع شده است، تجربه‌اي معنوي را براي همگان رقم مي‌زنند. پياده‌روي به سمت کوه‌هاي مرتفع‌تر از جمله Seoraksan ممکن است چالش برانگيز باشد. براي بالا رفتن از اين مسير و بازگشت از آن حدود ۱۲ ساعت زمان نياز است. خوشبختانه تعداد زيادي هتل و حتي کمپ در نزديکي پارک قرار دارد که مي توان پس از يک روز خسته کننده و صعود بهکوه‌ها در آن‌ها به استراحت پرداخت.

۱. سنترال پارک، نيويورک، ايالات متحده آمريکا

سنترال پارک در سال ۱۸۵۷ ميلادي افتتاح شد که بدون شک يکي از مشهورترين نقاط بيگ اپل (نيويورک) به شمار مي‌رود. اين پارک در قلب منطقه‌ي مشهور مَنهتن نيويورک واقع و به عنوان ناحيه‌اي تفريحي براي شهروندان و مهمانان اين شهر در نظر گرفته شده است. اين پارک در فصل پاييز زيبايي خاصي دارد، کافي است نگاهي به برگ‌هاي رنگي و هواي مه آلود که باعث مي‌شود آسمان‌خراش‌ها در آن غوطه ور و مبهم به نظر برسند، بياندازيد تا به صحت حرف‌هاي ما پي ببريد. امروزه، سنترال پارک با فعاليت‌هاي تفريحي شگفت‌انگيزي از جمله کاياکينگ و قايق‌سواري در يک درياچه، تماشاي پرندگان، صخره‌نوردي، اسکي روي يخ در زمستان يا قدم زدن ساده در اطراف و در نهايت پيک نيکي در کنار دوستان همراه شده است. اگر تصميم داريد به نيويورک سفر کنيد، احتمالا پاييز وقت مناسبي است.
اگر شما هم مکاني در خارج از کشور را مي‌شناسيد که فصل پاييزش اينگونه زيبا باشد، لطفا در بخش نظرات با ما در ميان بگذاريد.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

https://telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات