تبلیغات

معاون ميراث فرهنگي: استقبال گردشگران از «يزد» سه برابر شده است

  X  
  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 18:01

معاون ميراث فرهنگي: استقبال گردشگران از «يزد» سه برابر شده است

ايسنا/ معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: استان يزد يکي از اولين انتخاب‌هاي گردشگران خارجي براي سفر به ايران است و ميزان استقبال گردشگران براي سفر به اين استان در سال‎‎هاي اخير سه برابر شده است.
«محمد حسن طالبيان» امروز چهارشنبه - 13 آبان - در هفتمين همايش معاونين هماهنگي امور عمراني استانداري‎‎هاي کشور که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهري وزارت کشور، معاون شهرسازي و معماري وزارت راه و شهرسازي، مديرکل دفتر فني و برنامه‎‎ريزي عمراني وزارت کشور و معاونين هماهنگي امور عمراني استانداري‌هاي کشور در يزد برگزار شد، عنوان کرد: ايران در زمينه گردشگري، ميراث فرهنگي و آثار تاريخي و طبيعي جايگاه بسيار ويژه‎‎اي در دنيا دارد و در کنار کشورهاي چين و هند جزو سه کشور برتر جهان در زمينه گردشگري به شمار مي‏‏رود.
وي با بيان اين‌که بافت تاريخي و ميراث فرهنگي کشور نيازمند حفظ و احيا است و در دولت تدبير و اميد برنامه‏‏‌هاي بسياري براي ثبت جهاني اين ميراث در نظر گرفته‎‎ايم، افزود: يزد استاني است که در زمينه حفظ و احياي بافت تاريخي اقدامات بسيار خوب و شايسته‌اي را انجام داده و شايسته است ديگر استان‌هاي کشور نيز از اين اقدامات الگوبرداري کنند.
طالبيان افزود: در حال حاضر 40 هزار قنات در ايران وجود دارد که پرونده ثبت جهاني شدن 11 قنات از جمله قنات زارچ در استان يزد با 82 کيلومتر طول در حال اجراست.
معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با بيان اين که در کشور ايران آثار طبيعي فراواني وجود دارد، گفت: 19 اثر طبيعي در فهرست جهاني به ثبت رسيده و پرونده قنات‎‎ها و بيابان لوت هم براي ثبت جهاني ارسال شده است.
وي ادامه داد: پرونده ثبت جهاني يزد نيز به عنوان اولين شهر خشت طبيعي و خام دنيا در حال آماده شدن است و اميدواريم در آينده‎‎اي نزديک اين شهر تاريخي به ثبت جهاني برسد.
طالبيان خاطرنشان کرد: در راستاي ثبت جهاني آثار تاريخي و طبيعي کشور، پرونده 9 باغ ايراني در 6 استان را براي ثبت جهاني ارسال کرده‎‎ايم تا بتوانيم ارزش‌هاي طبيعي باغ ايراني را به دنيا معرفي کنيم که در استان يزد نيز باغ دولت آباد و باغ پهلوان پور مهريز از اين دسته هستند.
معاون ميراث فرهنگي کشور در پايان سخنان خود بيان کرد: اگر بتوانيم بخشي از خطوط راه آهن کشور را نيز ثبت جهاني کنيم، يک فرصت عظيم گردشگري در کشور به وجود خواهد آمد که تحقق اين اهداف و برنامه‎ها نياز به جريان سازي دارد و لازم است مردم در تمام اين برنامه‎ها در کنار دولت حضور داشته باشند.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات