تبلیغات

اشتباه محاسباتی نتانیاهو

وبلاگ > خبر وبلاگ - محمد ایرانی در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین درباره وضعیت فلسطین و اشتباه محاسباتی نتانیاهو نوشته است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به تجاوز اخیر نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی به داخل مسجد الاقصی می نویسد:

«نتانیاهو به خوبی می داند محمود عباس برگه ای در اختیار ندارد. می داند که دولت خودگردان از درون پوسیده است. نیروهای امنیتی آن سال هاست همکاری مستقیم با اسرائیل دارند و می داند قدرت و توانایی مقابله ندارند. وی این حال و روز ناخوش فلسطین را در داخل بهتر از هر کسی می داند لذا از بیت المقدس و مسجدالاقصی آغاز کرده تا در نهایت کرانه غربی را کامل در اختیار گیرد و پاکسازی کند... از سوی دیگر نتانیاهو از شرایط موجود در منطقه نیز بهره می برد. از گرفتاری ها و دل مشغولی های جهان عرب و امت عربی در سوریه و عراق و یمن و مصر که این روزها هرکدام به نوعی درگیر آن هستند و اولویتی برای قضیه فلسطین قائل نیستند مطلع و آگاه است. او می داند برخی دولت های عربی حتی حاضر به اتخاذ یک موضع محکومیت ساده علیه اقدامات اشغالگران نیستند. بنابراین معادله دولتی و رسمی موجود را کاملا به سود خود می بیند...»

این عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه مطلبش می نویسد:

«نتانیاهو اما از یک نکته غافل است که مردم فلسطین وقتی تحملش پایان یابد از روش دیگری غیر از آن چه دولت خودگردان و حماس دنبال می کنند بهره می گیرد و راه مورد نظر خود را می پیماید همان گونه که در دو انتفاضه قبلی پیمود. این عقیده که " آن چه با زور و قدرت گرفته شد تنها با زور و قدرت باز می گردد " هر روز در بین مردم بی پناه فلسطین نهادینه می شود. بااین فرض که جوانان مبارز امروز در کرانه باختری و بیت المقدس و غزه، فرزندان همان نسل انتقاضه اول و دوم هستند که طی سال های اخیر تحت بدترین شرایط امنیتی و فشار و تهدید و تحقیر، دوران سختی را تحمل کرده اند.»

برای مطالعه متن کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات