تبلیغات

انتقاد یک حقوقدان از فقدان آزادی بیان در صدا و سیما

وبلاگ > خبر وبلاگ - دکتر سیدمحمود کاشانی در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین، نامه سرگشاده خود به رئیس سازمان صداوسیما درباره سریال معمای شاه را منتشر کرده است.

این استاد حقوق دانشگاه شهید بهشتی، پخش سریالهایی چون پدرخوانده، کاخ تنهایی و معمای شاه از صداوسیما را خلاف اصل 175 قانون اساسی دانسته و می نویسد:

قطعاً بودجه سنگینی که از بيت‌المال همه ساله در اختیار این رسانة حساس قرار مي‌گیرد باید تنها در راستای هدف‌های ارزشمند اصل 175 از جهت تضمين آزادی بیان و نشر افکار بکار گرفته شود. هدفی که سازمان صدا و سیما آن را کنار گزارده و با برقرار کردن فضای استبدادی به جای آزادی بيان، ملت ایران را در همه زمينه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و به‌ویژه مسائل تاریخی در بي‌خبری کامل قرار داده است... پیامد این پرده‌پوشي‌ها در صدا و سیما که به ناروا خود را رسانه ملی! بر مي‌شمرد این شده است که شهروندان در شهرها و حتی روستاها به نصب تجهیزات دریافت از ماهواره‌ها دست یازدیده و چشم به شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌های وابسته به دولت‌های بیگانه دوخته‌اند...

این عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه می نویسد:

با قاطعیت اعلام می‌كنم ‌تخلف از اصل 175 قانون اساسی از سوی مدیران سازمان صدا و سیما و بستن دریچه‌های اطلاعات به روی شهروندان کشور، عامل اصلی قانون‌شکني‌های دولتمردان و تجاوز شهرداران به مقررات شهرسازی شده است... و سرانجام این‌ که ساختن این‌گونه سریال‌ها که تنها نتیجة آن سرگرم کردن مردم و فریب جامعه است از وظایف قانونی این رسانه بیرون است و هزینه‌هایی که در این راستا از سوي اين سازمان انجام می‌شود تصرف غیرقانونی در اموال عمومی است.

برای خواندن متن کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات