تبلیغات

سفارتخانه‎هایی که سود دهی نداشته باشند، تعطیل می‎شوند

عضو کمسیون امنیت ملی مجلس گفت:سفارتخانه‎ای تعطیل نمی‎شود مگر اینکه سوددهی لازم را برای کشور نداشته باشد.

خانم حیدری///نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با تعطیلی سفارتخانه‎های ایران در خارج از کشور گفت: کشورها براساس نیازهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی که نسبت به کشورهای مختلف پیدا می‌کنند پذیرنده سفارتخانه‎ دیگر کشورها می‌شوند.

نماینده مردم ممسنی در ادامه اظهار داشت: کار سفارتخانه‌‎ها جمع‌آوری اطلاعات و تکمیل روابط میان دو کشور است، گاهی هم کشورها احساس می‎کنند که وجود یک دستگاه عریض و طویل به نام سفارتخانه در یک کشور کوچک یا یک کشوری که فاقد ارزش سیاسی و اقتصادی مهم است غیر ضروری است که در این شرایط مبادرت به تعطیلی سفارتخانه می کنند.

وی در ادامه بیان کرد: در روابط بین و المللی اگر کشوری از منظرهای گوناگون  سودهی لازم را  نداشته و غیر ضروری باشد از طریق دیپلماسی که نماینده‎اش در کشور ثالث یا در سازمان ملل متحد باشد، کارهای مورد نظر ان کشور ا انجام می دهد که معمولا این کار انجام نمی شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تعطیلی یک سفارتخانه بر عهده‌ وزارت امور خارجه است که تشخیص می‎دهد یک سفارتخانه درکشوری بماند یا تعطیل شود، ولی وزارت امورخارجه معمولا علاقمند به نگهداری سفارتخانه‌هایش است و علت ان هم این است که می تواند پیوندهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود را  با سایر کشور ها  تقویت کند و تعطیل کردن ان هیچ مشکلی ندارد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات