تبلیغات

از اخراج‌هاي خبرساز تا کليپ دردسرساز/ دربي از چشم پرسپوليس درآمد!

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 10:34

از اخراج‌هاي خبرساز تا کليپ دردسرساز/ دربي از چشم پرسپوليس درآمد!

مهر/ در هفته‌اي که دربي سرخابي‌ها مساوي شد، يک واليباليست ازجام باشگاه‎هاي جهان اخراج شد وپرسپوليس از جام حذفي کنار رفت، دعواي کي روش و عليرضا اسدي که تا وزارت ورزش هم پيش رفت، در صدر تمام اخبار قرار داشت.
آغاز اين هفت روز ورزش همزمان شد با برگزاري ديدارهاي هفته يازدهم ليگ برتر که مهمترين آنها دربي پايتخت ميان دو تيم پرسپوليس و استقلال بود، ديداري که بر خلاف خيلي از ديدارهاي گذشته اين دو نه تنها تيم سرد و خسته کننده نبود بلکه تا آخرين ثانيه ها هم با رقابتي نزديک و پاياپاي پيش رفت که نتيجه باز شدن دروازه آبي ها در آخرين دقيقه بازي بود.
اين بازي و حاشيه هاي آن از جمله ممنوع التصوير شدن يک مجري به خاطر شعار عليه پرويز مظلومي جزو اخبار مهم در طول اين هفته بود اما مهمتر از آن دعواي کارلوس کي روش با دبير کل فدراسيون فوتبال يعني عليرضا اسدي بود که بيشتر از هميشه رسانه اي شد تا جاييکه به احضار علي کفاشيان به وزارت ورزش و تذکر مستقيم وزير ورزش به وي هم پيش رفت.
اما در اين هفته بودند تيم ها و رشته هاي ديگري که با عملکرد خود خبر ساز شدند مانند مدال آوري کسب سهميه پارالمپيک توسط دووميداني کاران در مسابقات جهاني، برگزاري ديدارهاي جام حذفي، پايان همکاري ميان حسين فرکي با باشگاه سپاهان، عنوان چهارمي پيکان در مسابقات واليبال باشگاه هاي جهان که البته همراه شد با اخراج يکي از بازيکنان اين تيم به خاطر تعرض اخلاقي و ...
مهمترين اتفاقات و رويدادهاي اين هفت روز ورزش به شرح زير است:
تساوي در ثانيه هاي آخر
هشتاد و يکمين دربي پايتخت جمعه گذشته در ورزشگاه آزادي برگزار شد و دو تيم استقلال و پرسپوليس در پايان ۹۴ دقيقه رقابت به تساوي يک بر يک دست يافتند؛ البته اين ديدار با ديگر دربي هايي که طي آن دو تيم پرسپوليس و استقلال به تساوي رضايت مي دادند، تفاوت هاي زيادي داشت چراکه اين بار تساوي ميان دو تيم در پايان رقابتي گرم و نزديگ و نه سرد و خسته کننده به دست آمد. در جريان اين ديدار که با قضاوت محسن ترکي و در حضور ۹۰ هزار تماشاگر برگزار شد، استقلال در دقيقه ۴۸ توسط جابر انصاري به گل دست يافت. آبي ها تا ثانيه هاي پاياني بازي برتري خود را حفظ کردند اما در نهايت جري بنگتسون با گل دقيقه ۹۵ خود باعث فرار سرخ ها از شکست شد و اينگونه هشتاد و يکمين دربي پايتخت در هفته يازدهم ليگ برتر با تساوي به پايان رسيد.
البته در چارچوب اين هفته از مسابقات ليگ برتر هفت ديدار ديگر نيز برگزار شد که طي آن استقلال اهواز در مصاف با سپاهان و نفت تهران در مصاف با استقلال خوزستان به ترتيب به تساوي يک بر يک و صفر بر صفر دست يافتند. ذوب آهن با ۴ گل راه آهن را شکست داد و گسترش فولاد هم با نتيجه ۴ بر يک پديده مشهد را شکست داد. همچنين در اين هفته از مسابقات دو تيم سايپا و صبا با نتيجه ۲ بر يک به ترتيب مقابل تيم هاي سياه جامگان و تراکتورسازي به پيروزي دست يافتند. در چارچوب اين ديدارها که شنبه گذشته برگزار شد نيز فولاد خوزستان در انزلي با پذيرفتن يک گل مغلوب ملوان شد.
ممنوع التصوير شدن يک مجري به خاطر استقلال
گفته مي شود پس از پايان دربي هشتاد و يکم که با تساوي دو تيم پرسپوليس و استقلال همراه بود، علي ضياء، مجري تلويزيون در يک محفل دوستانه با شعارهايي عليه پرويز مظلومي همراهي کرده بود و همين مسئله باعث ممنوع التصوير شدن وي شد. البته اين مجري جوان سه شنبه شب در محل اردوي آبي پوشان حاضر شد و با پرويز مظلومي ديدار کرد.در اين ديدار حبيب کاشاني مدير تيم فوتبال اميد نيز حضور داشت و زمينه آشتي اين دو را فراهم آورد.
۱۳ مدال کاروان دووميداني ايران در مسابقات جهاني
کاروان ۱۹ نفره دووميداني ايران شنبه گذشته در پايان رقابت ۱۰ روزه ميان ۱۲۰۰ ورزشکاري که از ۱۰۰ کشور جهان در مسابقات قهرماني جهاني شرکت کرده بودند، با کسب ۱۳ مدال به کار خود خاتمه داد. در جريان اين مسابقات دووميداني کاران ايران در ماده هاي مختلف صاحب ۴ مدال طلا، ۷ مدال نقره و ۲ مدال برنز شدند ضمن اينکه به ۱۰ سهميه پارالمپيک هم دست يافتند.
دعواي فوتبالي که به وزارت هم کشيده شد
اختلاف ميان سرمربي تيم ملي فوتبال و دبيرکل فدراسيون که طي يک هفته گذشته علني تر از هميشه شد و رسانه ها هم بارها و بارها به آن پرداختند، يکي از مهمترين و شايد هم مهمترين اتفاق اين هفت روز رو به پايان بود؛ دعواي کي روش و اسدي در اين هفته از روز دربي آغاز شد و اينکه عليرضا اسدي به اظهارات کي روش مبني بر اينکه تنها مقابل کفاشيان و هيات رئيسه پاسخ اسدي را خواهد داد، واکنش نشان داد. يک روز بعد اما کي روش با انتشار بيانيه اي صحبت هايي خطاب به اسدي مطرح کرد و از جمله اينکه ناپديد شدن وي خدمت بزرگي به فوتبال خواهد بود. اسدي البته اينبار پاسخي به اظهارات کي روش و بيانيه وي نداد و حتي گفت که منافع ملي برايش در اولويت است. به دنبال مطرح شدن اين صحبت ها علي کفاشيان رسانه ها را مقصر اصلي عنوان کرد و البته گفت که به کي روش تذکر کتبي داديم که ديگر بدون اجازه فدراسيون مصاحبه اي انجام ندهد.
البته اين اختافات و صحبت هاي مطرح شده برخي باشگاه ها و از جمله استقلال را هم به واکنش واداشت. اين باشگاه حتي طي بيانيه اي اعلام کرد که کي روش لقمه بزرگتر از دهانش برداشته است؛ به دنبال مطرح شدن همين صحبت ها بود که علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال دوشنبه به وزارت ورزش و جوانان احضار شد تا در حضور وزير ورزش و معاونانش توضيحات لازم در مورد اين اتفاقات و اختلافات را بدهد. در اين جلسه وزير ورزش به کفاشيان تاکيد کرد که بايد شخصا وارد عمل شده و مانع از مصاحبه هاي جنجالي در مورد تيم ملي فوتبال شود.
به دنبال اين نشست بود که علي کفاشيان سه شنبه شب اعلام کرد تمام صحبت ها و بيانيه هاي کي روش در سابقه کاري وي ثبت خواهد شد. اينها برخلاف قراردادي است که ايشان با فدراسيون فوتبال دارد و شامل جريمه هايي خواهد شد که از جريمه مالي شرع مي شود و به اخراج ختم خواهد شد!
عنوان نهمي تيم ملي شمشيربازي اسلحه سابر در جام جهاني مجارستان
مسابقات بسکتبال جام جهاني مجارستان يکشنبه گذشته در حالي در بوداپست به پايان رسيد که در ميان ۲۴ تيم شرکت کننده در اين رقابت ها تيم ملي ايران با مجموع ۴ برد و از جمله برتري برابر فرانسه قدرتمند و تنها متحمل شدن يک شکست برابر تيم ميزبان که در نهايت هم به عنوان سوم مسابقات دست يافت، در رده نهم قرار گرفت. در بخش انفرادي اين رقابت ها نيز علي پاکدامن که تا جدول ۳۲ نفره پيش رفته بود موفق به کسب جايگاه ۲۷ شد ضمن اينکه مجتبي عابديني و محمد رهبري هم به ترتيب در رده هاي ۷۰ و ۱۲۶ قرار گرفتند.
پايان همکاري فرکي با سپاهان
به دنبال نتايج نه چندان مطلوب و رضايت بخش تيم فوتبال سپاهان در ليگ برتر فوتبال، يکشنبه گذشته و پس از پايان نشستي که ميان حسين فرکي و اصغر باقريان برگزار شد، با توافق دو جانبه به همکاري فرکي با اين باشگاه پايان داده شد. در همين راستا محرم نويدکيا تا زمان تعيين تکليف وضعيت کادر فني به عنوان سرمربي موقت تيم سپاهان انتخاب و معرفي شد.
سليمي در ايران درمان مي شود
بر اساس تصميم کميسيون پزشکي ويژه رسيدگي به وضعيت آسيب ديدگي بهداد سليمي که يکشنبه گذشته نخستين جلسه خود را تشکيل داد، زانوي آسيب ديده اين وزنه بردار در ايران و تحت نظارت يکي از جراحان متخصص وطني جراحي خواهد شد.
پيکان روي سکوي مسابقات واليبال باشگاه هاي جهان نرفت
يکشنبه گذشته و در ديدار پاياني مسابقات واليبال قهرماني باشگاه هاي جهان، تيم پيکان که از صعود به فينال بازمانده بود در ديدار رده بندي برابر يو پي سي ان آرژانتين ۳ بر ۲ شکست خورد و با کسب عنوان چهارم به کار خود در اين رقابت ها پايان داد. پيکان به خاطر کسب اين عنوان ۱۵ هزار دلار پاداش دريافت کرد.
اخراج واليباليست ايراني از جام باشگاه‌هاي جهان
رضا صفايي بازيکن تيم واليبال پيکان در کوران مسابقات باشگاه هاي جهان به خاطر تعرض اخلاقي به يک پيشخدمت هتل محل اقامت خود در برزيل توسط مسئولان برگزاري مسابقات از جام اخراج شد. اين در حالي است که مسئولان باشگاه پيکان در بازگشت به تهران مدعي شدند اتفاق ياد شده به گونه اي ديگر بوده و مسئله اخلاقي نبوده است. اين خبر مربوط به دوشنبه گذشته است.
آغاز ديدارهاي تيم ملي فوتسال ساحلي در جام بين قاره اي با شکست
تيم ملي فوتبال ساحلي ايران که براي شرکت در مسابقات جام بين قاره اي به امارات سفر کرده است، نخستين ديدار خود در اين رقابت ها را شامگاه سه شنبه برابر تيم ملي تاهيتي برگزار کرد و با نتيجه ۴ بر ۲برابر اين تيم که عنوان نايب قهرماني جهان را در اختيار دارد متحمل شکست شد.
محروميت سنگين نايب قهرمان المپيک
صادق گودرزي، دارنده مدال نقره مسابقات کشتي آزاد بازي هاي المپيک لندن چندي پيش در مصاحبه‌اي، مطالبي را درباره کادر فني تيم‌هاي ملي کشتي آزاد مطرح کرده بود. اين کشتي‌گير سابق تيم ملي پس از احضار از سوي کميته انضباطي، از آنجا که نتوانست ادعاهايش را در قبال مربياني که درباره آنان اظهار نظر کرده بود به اثبات برساند، به اتهام توهين، افترا و تشويش اذهان عمومي به يک سال محروميت از حضور در کليه فعاليت‌هاي مربوط به کشتي و پرداخت جريمه نقدي ۵۰ ميليون ريالي محکوم شد.
باورمن در بسکتبال ايران ماندني شد
سرمربي آلماني تيم ملي بسکتبال با وجود اينگه نتوانست بسکتبال ايران را المپيکي کند براي چهار سال ديگر به همکاري خود با بسکتبال ايران ادامه خواهد داد. اين مربي چهارشنبه به منظور مذاکره با مسئولان فدراسيون بسکتبال و تعيين تکليف قرارداد خود به ايران سفر کرد. اين مربي و مسئولان فدراسيون بسکتبال در پايان نشست چند ساعته براي ادامه همکاري تا چهار سال ديگر به توافق رسيدند.
حذف پرسپوليس و صعود استقلال در جام حذفي
در مسابقات فوتبال جام حذفي استقلال برابر فولاد به برتري ۳ بر يک رسيد و راهي مرحله يک چهارم نهايي شد. پرسپوليس که از اواسط نيمه اول ۱۰نفره شده بود در پايان ۲ بر صفر به ذوب آهن باخت و حذف شد. نفت برابر پديده در ضربات پنالتي پيروز شد و بايد در مرحله بعد به مصاف استقلال برود. سايپا هم درخانه خودش ۲ بر يک مغلوب تراکتورسازي شد و از دور مسابقات کنار رفت.
دعوت از ۲۶ بازيکن به اردوي تيم ملي فوتبال
کارلوس کي‌روش چهارشنبه شب اسامي ۲۶ بازيکن تيم ملي فوتبال را براي رويايي با ترکمنستان و گوام اعلام کرد. بر اين اساس عليرضا حقيقي، سوشا مکاني، عليرضا بيرانوند، محمدرضا اخباري، خسرو حيدري، رامين رضاييان، پژمان منتظري، مرتضي پورعلي گنجي، محمدحسين کنعاني، عزت الله پورقاز، احسان حاج صفي، وحيد اميري، ميلاد محمدي، آندرانيک تيموريان، اميد ابراهيمي، سعيد عزت اللهي، مسعود شجاعي، ۱کمال کاميابي نيا، اشکان دژاگه، مهدي ترابي، عليرضا جهانبخش، مهدي طارمي، سردار آزمون، کريم انصاري فرد، کاوه رضايي و رضا قوچان نژاد بازيکنان دعوت شده هستند که بايد از ۱۴ آبان ماه تمرينات خود را آغاز کنند.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات