تبلیغات

پرچم‌هاي کاتالونيا خيلي هم مردمي نبوده‌اند!

  X  
  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 10:44

پرچم‌هاي کاتالونيا خيلي هم مردمي نبوده‌اند!

فارس/ شواهد به دست آمده نشان از پخش پرچم‌هاي کاتالونيا توسط گروهي از داوطلبان در ميان هواداران بارسلونا دارد.
در حالي که بارتومئو، مديرعامل باشگاه بارسلونا هرگونه دخالت باشگاهش را در ماجراي توهين به سرود يوفا، اهانت به دولت اسپانيا و ورود بيش از 30 هزار پرچم کاتالونيا تکذيب مي‌کند، شواهدي که به دست مقامات يوفا هم رسيده چنين موضوعي را تاييد نکرده و حکايت از پخش هدفمند اين پرچم‌ها در ميان مردم دارد.
گروهي از داوطلبان که با لباسي متحدالشکل در خيابان‌هاي اطراف نيوکمپ حاضر شده بودند، بيش از 30 هزار پرچم کاتالونيا را در ميان هواداراني که اغلب آنها فقط پرچم بارسلونا را داشتند و يا تنها لباس تيمشان را پوشيده بودند، پخش کرده و حتي به آنها توضيح مي‌دادند که در چه دقايقي و با چه شعارهايي اين پرچم‌ها را بالا بگيرند.
فيلم‌هاي منتشر شده نشان مي دهد که حتي داوطلبان جذب شده از ميان مردم نيز در چند ساعت مانده به بازي بارسلونا و باته بوريسف از طريق بلندگو و تحريک افکار عمومي براي دفاع از جدايي کاتالونيا از اسپانيا صورت گرفته و جواناني که پيش از بازي بارسلونا سرشار از هيجان و انرژي هستند، معمولا چنين پيشنهاداتي را قبول مي‌کنند. از طرفي سوالي که مطرح مي‌شود اين است که اين تعداد پرچم يک دست و هماهنگ اگر توسط باشگاه بارسلونا يا حذب جدايي کاتالونيا که با مقامات اين باشگاه کاملا هماهنگ و همداستان است، توليد و پخش نشده پس توسط کدام ارگان دولتي يا مردمي تجهيز شده است؟
از طرف ديگر آيا وظيفه باشگاه بارسلونا يا حتي نيروهاي امنيتي تحت قرارداد باشگاه بارسلونا نبوده که مقابل اين حرکت ضد دولتي در اسپانيا باشند؟

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات