تبلیغات

بررسي هافبک‌هاي دعوت شده به تيم‌ملي

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 13:05

بررسي هافبک‌هاي دعوت شده به تيم‌ملي

ورزش 3/ در ميان هشت هافبک دعوت شده به تيم ملي، نام هفت بازيکني که قبلا دعوت مي شدند به چشم مي خورد و البته يک بازيکن جديد نيز توانست خود را به سرمربي پرتغالي تحميل کند.
آندرانيک تيموريان، اميد ابراهيمي، مسعود شجاعي، وحيد اميري، سعيد عزت الهي، اشکان دژاگه، مهدي ترابي و کمال کاميابي نيا، هشت هافبکي هستند که براي رويارويي با تيم هاي ملي ترکمنستان و گوام به اردوي تيم ملي فوتبال ايران دعوت شده اند. نکته جالب در مورد اين هشت نفر اين است که آنها يا لژيونر هستند و يا در تيم هاي تهراني بازي مي کنند!
هافبک هاي دفاعي
آندرانيک تيموريان: از جام جهاني 2006 تا جام جهاني 2018
کاپيتان فعلي تيم ملي فوتبال که اولين توسط برانکو ايوانکويچ براي مسابقات جام جهاني 2006 آلمان به تيم ملي دعوت شد و در آنجا نيز به بازي پرداخت بعدها در جام جهاني 2014 نيز در ترکيب ثابت تيم ملي بوده و گويا عزم خود را جزم کرده است تا با همين انرژي تا روسيه و جام جهاني 2018 نيز پيش برود. او در هر سيستم و ترکيبي يکي از دو هافبک دفاعي اصلي تيم ملي بوده است.
تيموريان که اين فصل به عضويت تيم ام صلال قطر در آمده است توانسته در هفت هفته ابتدايي ليگ ستارگان قطر در 544 دقيقه در ميدان حاضر باشد حتي اگر نتواند براي تيمش گلي به ثمر برساند و يا پاس گلي بدهد، آندو تاکنون در 96 بازي ملي به ميدان رفته است و 9 بار نيز موفق به گلزني شده است.
اميد ابراهيمي: خطر از دست دادن جايگاه
هافبک دفاعي آبي ها که در اين فصل نيز مانند ليگ گذشته از باثبات ترين بازيکنان تيمش به حساب مي آيد و حضور موثر خود را به رخ مي کشد هنوز در تيم ملي نتوانسته درخشش بازي هاي باشگاهي خود را داشته باشد، هرچند که ابراهيمي پس از خداحافظي نکونام و خروج از زير سايه او توانسته جايگاهي براي خود دست و پا کند اما با وجود رقباي جوانتر احتمال از دست رفتن اين جايگاه فعلا ثابت مي رود.
ابراهيمي در بازي هاي اين فصل استقلالي ها توانسته نام خود را به عنوان بهترين گلزن اين تيم مطرح کند و با 5 گل در صدر گلزنان اين تيم قرار بگيرد، البته وي اين تعداد گل را با حضور در همه بازي ها و کل 990 دقيقه به ثمر رسانده است، ابراهيمي که از سال 1391 به عضويت تيم ملي درآمده تاکنون در 15 بازي ملي به ميدان رفته است.
سعيد عزت الهي: يکي از دعوت شده هاي بدون بازي
هافبک جوان و خوش اندام انزلي چي ها که در 19 سالگي به سر مي برد و مستقيما از جمع ملواني ها به تيم جوانان آتلتيکو مادريد راه پيدا کرده بود به دليل يک اشتباه اداري در اين فصل تاکنون نتوانسته براي تيم باشگاهي اش يعني روستوف روسيه بازي کند.
عزت الهي که تاکنون توسط کي روش در پست هافبک دفاعي به بازي گرفته شده است به همراه موج جديد بازيکنان حاضر در تيم ملي (طارمي، ترابي، کنعاني، پورقاز، محمدي و ...) از ابتداي سال 94 خود را در اردوهاي تيم ملي ديد و تاکنون نيز سه بازي ملي را در مقابل تيم هاي ازبکستان، هند و ژاپن به انجام رسانده است. البته عزت الهي پيشتر در پست پشت مهاجم و هافبک آزاد نيز بازي کرده است و براي اولين بار توسط کي روش در پست هافبک دفاعي به بازي گرفته شد.
کمال کاميابي نيا: سورپرايز ليست جديد کي روش
هافبک دفاعي پرسپوليسي ها که امسال به اين تيم پيوسته است براي اولين بار خود را در اردوي تيم ملي مي بيند، البته اين بازيکن خاطره خوشي هم از بازي هاي ملي ندارد چرا که جنجالي بزرگ بر سر وي در تيم ملي اميد دوره گذشته به وجود آمده بود و به دليل يک اشتباه اداري، حضور وي در بازي برابر عراق، ناخواسته باعث حذف تيم علي رضا منصوريان شده بود.
کاميابي نيا که حتي در بازي هاي ابتداي فصل، صداي هواداران پرسپوليس را درآورده بود هفته به هفته بيشتر توانسته خود را در ترکيب اين تيم جابيندازد و در بازي دربي مي توان گفت به بهترين حالت بازي خود در تيم جديدش رسيد، ديداري که در آن به عنوان تنها هافبک دفاعي سرخ پوشان آنقدر خوب کار کرد تا کي روش را به دعوت از خود به تيم ملي مجاب کرد. کاميابي در بازي هاي اين فصل پرسپوليس از بازيکنان با ثبات اين تيم بود و منهاي هفت دقيقه آخر بازي با تيم سايپا در 983 دقيقه ديگر در زمين حضور داشت.
هافبک هاي وسط و پشت مهاجم
اشکان دژاگه: دائم در اوج، بدون نوسان
اشکان که اين روزها دومين فصل حضور خود در ليگ ستارگان قطر را پشت سر مي گذارد و مي توان گفت کليدي ترين مهره تيم العربي است يکي از مطرح و البته کارآمدترين بازيکنان تيم ملي ايران است که از زمان حضور در تيم ملي ايران کمتر کسي شاهد عملکرد ضعيف او بوده است. دژاگه که در هفت هفته ابتدايي ليگ قطر در 611 دقيقه از زمان هاي بازي را در ميدان حضور داشته است در سيستم کارلوس کي روش علاوه در پست پشت مهاجم و هافبک وسط نفوذي، به عنوان وينگرهاي چپ و راست نيز به بازي پرداخته است، اشکان که در تمام رده هاي سني پايه تيم ملي فوتبال آلمان بازي کرده است تاکنون در 28 بازي ملي به ميدان رفته است که حاصل آن به ثمر رساندن 5 گل براي ايران بوده است.
مسعود شجاعي: آرام آرام در حال انتقال به نيمکت
شجاعي که سال هاي عضو ثابت تيم ملي فوتبال ايران بود، در حال حاضر و پس از نقل مکان از اسپانيا به قطر، در دومين فصل پياپي حضور در دومين تيم قطري را تجربه مي کند. وي که آخرين بار براي تيم ملي در بازي رفت برابر ترکمنستان به ميدان رفته بود اين روزها در صورت دعوت به تيم ملي کمتر به بازي گرفته مي شود.
البته شجاعي پس از غيبت در يک اردوي تيم ملي، در ليست قبلي و براي بازي در برابر عمان و ژاپن نيز حضور داشت. وي که در اين فصل در جمع تيم الغرافه است در هفت هفته ابتدايي در 365 دقيقه براي تيمش در ميدان حاضر بوده است. شجاعي نيز مانند بازيکنان ديگر در پست هاي ديگري مانند وينگر راست نيز در تيم کي روش به بازي گرفته شده است.
وينگر چپ
وحيد اميري: آقاي وکيل در آرامش به کارش ادامه مي دهد
يکي از پديده هاي کي روشش در جام ملت هاي آسيا، اين روزها توسط نه تنها به تيم ملي دعوت مي شود که به عنوان بال چپ اصلي تيم نيز به بازي گرفته مي شود، البته اميري در تيم باشگاهي خود و در همين تيم ملي گاهي اوقات با بار تهاجمي بيشتر در پست مهاجم چپ نيز به بازي گرفته مي شود.
وي در تمام بازي هاي تيم نفت و در همه دقايق حضور اين تيم در ليگ پانزدهم به بازي گرفته شده است و تاکنون نيز توانسته دو گل به ثمر برساند و دو پاس گل نيز ارسال کند. اميري در 11 بازي ملي حضور داشته است و يک بار نيز در برابر تيم ملي شيلي موفق به گلزني براي تيم ملي شده است.
وينگر راست
مهدي ترابي: او به آرامي کار خود را مي کند
هافبک جوان و آرام سايپايي ها که براي اولين بار توسط مجيد جلالي در ليگ گذشته براي اين تيم به ميدان رفت توانست خود را به سرمربي پرتغالي تيم ملي جوري نشان دهد که از ابتداي سال نام او را در هيچ اردويي از قلم نيندازد، ترابي يکي از بازيکناني است که توانسته آمار ملي فوق العاده اي خود به جا بگذارد، وي در پنج بازي ملي که در کارنامه خود ثبت کرده است 3 بار توانسته است دروازه حريفان را باز کند و نشان داده مي تواند گلزن خوبي براي تيم ملي باشد حتي اگر قرار باشد به ثابت به ميدان نيايد.
هافبک سايپايي ها در بازي هاي اين فصل اين تيم 681 دقيقه در زمين حضور داشته و توانسته 3 پاس گل نيز براي همبازيان خود ارسال کند. ترابي با گلزني در برابر تيم هاي ازبکستان، گوام و ژاپن گل هاي ملي خود را به ثمر رسانده است.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات