تبلیغات

برگزاری کارگاه مهدویت در بوشهر

به گزارش شیعه آنلاین ، حجت‌الاسلام محمد شهبازیان پیش از ظهر پنجشنبه در این کارگاه اظهار داشت: یکی از اشتراکات اساسی در تمام ادیان بحث آخرالزمان، موعود، اعتقاد به آمدن موعود و نجات بخش است. مراکز علمی و دانشمندان بسیاری در غرب با محوریت اسلام و مهدویت به پژوهش‌های بی‌شمار پرداخته‌اند؛ امری که ما کمتر به آن پرداخته‌ایم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: نکته جالب این پژوهش‌ها این است که آنها پژوهش‌ها و مطالعات خود در این زمینه را بسیار موشکفانه و ظریف انجام می دهند و در راستای کار خود بسیار هوشمندانه عمل می کنند.

شهبازیان با بیان اینکه آنها اعتقاد دارند که جنگ آخرالزمان و حضرت مهدی (عج) است، تاکید کرد: متاسفانه ما نسبت به اولین‌های مهدویت در بحث شناخت خود از موضوع مهدویت غافل شده‌ایم.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت متذکر شد: باید مطالعات، پژوهش‌ها و شناخت خود را در مبحث مهدویت بیشتر کرده و عمق و گسترش بخشیم و بیشتر در این مسیر گام برداریم تا به درک بهتری از موضوع شناخت مهدویت و فتنه‌های آخرالزمان برسیم.

شهبازیان اضافه کرد: برخی از کشیش‌های غربی و نویسندگان آنها در حوزه آخرالزمان کتبی را با شمارگان بالا منتشر کرده‌اند که تنها دو مورد از آنها تا به حال بیش از ۳۰ و ۶۱ میلیون نسخه به فروش رفته‌اند که برای ما اینها غیرقابل تصور است.

وی در پایان بیان داشت: از روی همین کتب صدها فیلم سینمایی و مستند در حوزه آخرالزمان ساخته‌اند و مجموعه شبکه‌های تی‌بی‌ان در اختیار اینها قرار دارد.

کارگاه مهدویت با موضوع شناخت مهدویت و فتنه های آخرالزمان با حضور رئیس، معاون هماهنگی و مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه، معاونین، مسئولان پردیس های علامه طباطبایی و بنت الهدی صدر و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در پردیس علامه طباطبایی بوشهر برگزار شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات