تبلیغات

عرض اندام تلگرام براي حرف هاي درگوشي جامعه

خبرآنلاين/ کاربري جديدي که تلگرام براي کاربران خود درنظر گرفته حالا به سمتي رفته که هر شهروند مي تواند در اين پيام رسان کانالي داشته باشد، براي خود مخاطباني را جذب کند و به اهدافي که مد نظر دارد نيز برسد. 


حرف هاي درگوشي جامعه در تلگرام

علاوه بر اين نکات، يکي از مهم ترين گروه هايي که در تلگرام اقدام به جذب مخاطب مي کنند، گروه هايي است که به بهداشت جنسي، روابط زناشويي و راه و رمز زندگي سالم مي پردازند. در اصل مي توان اين گروه ها را يکي از پرمخاطب ترين گروه هاي تلگرامي در ميان کاربران ايراني خواند. به طور مثال در يکي از گروه هاي تلگرامي که به بهداشت جنسي و روابط زناشويي مي پردازد نوشته شده:« اگر با مشکلي در روابط زناشويي مواجه شديد،بايد با پزشک در مورد تاريخچه جنسي صحبت کنيد ، که آيا در حال حاضر از نظر جنسي فعال مي باشيد و يا نگراني هاي جنسي شما کدام هستند . » يا در يک تقسيم بندي کلي از ناتواني هاي جنسي نوشته شده است:«ناتواني جنسي در زنان عمدتا به چهار دسته تقسيم مي شوند: ميل جنسي کم(داشتن ميل جنسي کم ، يا گرايش جنسي ضعيف. اين شايعترين نوع اختلال جنسي در ميان زنان است.)اختلالات انگيختگي جنسي (تمايل شما به عمل جنسي ممکن است دست نخورده باشد، اما شما توانايي برانگيخته شدن يا نگهداري آن در زمان فعاليت جنسي نداريد.) اختلالات اوج لذت جنسي واختلالات درد جنسي»


نکته قابل تعامل در اين مسئله استقبال از کانال هايي است که حرفهايي را مي زنند که در جامعه کمتر مطرح مي شود و يا با اصطلاح جز حرف هاي در گوشي است. البته کاربري هاي منفي در تلگرام صورت مي گيرد که کانال هاي جوک و تصاوير زننده از جمله آنهاست.

گروه هاي همسريابي به تلگرام کوچ کردند

هم اکنون براساس تصميم معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، تنها سايتي که در عرصه همسريابي فعاليت مي کند، سايت همسان گزيي وابسته به موسسه تبيان است که در اصل يک نهاد شبه دولتي به حساب مي آيد. اولين تلاش‌ها براي تأسيس سامانه‌اي دولتي براي همسان‌گزيني به سال ١٣٨٧ و اقدامات سازمان ملي جوانان برمي‌گردد. پس از شکست اوليه اين طرح، سازمان ملي جوانان طرحي را به دولت برد تا بتواند بازهم با ايجاد سامانه‌اي، فرايند همسر‌گزيني در فضاي مجازي را مديريت کند، که اين طرح هم در گذر زمان محکوم به شکست شد. حالا به تازگي معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با واگذاري همسرگزيني دولتي به سايت تبيان، وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، گام سوم تلاش دولت براي رسمي‌شدن فعاليت‌هاي همسريابي در فضاي مجازي طي سال‌هاي اخير را برداشته است. اين اتفاق در شرايطي است که نحوه مواجهه دولت و برنامه‌ريزان اجتماعي و فرهنگي طي سال‌هاي اخير با مراکز مجازي همسريابي همواره با کش‌وقوس‌هاي فراواني همراه بود. رويکرد دولت و قوه‌قضائيه در ابتدا فيلترينگ اين سايت‌ها بود، پس از آن دربرگيرندگي و استقبال برخي کاربران اينترنتي در ايران، باعث شد، دولت اقدام به صدور مجوز فعاليت به سايت‌ها کند، تا با اين کار مانع سوءاستفاده و سوء‌برداشت در ميان مخاطبان سايت و گردانندگان آنها شود. اما رشد قارچ‌گونه سايت‌هاي همسريابي و انجام فعاليت‌هايي مغاير با هدف همسريابي، باعث شد حتي دولت نيز در مواجهه با اين سايت‌ها دچار سردرگمي شود. بااين‌حال به نظر مي‌رسد، اين سردرگمي باز زمينه‌ساز ورود دولت به مقوله همسريابي در فضاي مجازي با پيمانکاري نهادي شبه‌دولتي شده است. اما درست يک ماه پس از اين اتفاق شاهد کوچ سايت هاي غيرمجاز همسريابي به تلگرام هستيم که حتي برخي از آنان نيز اقدام به معرفي کيس هايي براي ازدواج موقت مي کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات