تبلیغات

حوادث/ قصاص براي قاتل کارمند عاليرتبه

ايران/ تلفن همراه کارمند عاليرتبه راز قتل او را در پل مديريت فاش کرد.

ساعت 2 بامداد دوازدهم اسفندماه سال 90 مأموران گشت پليس وقتي زير پل مديريت با مردي بيهوش روبه‌رو شدند که روي زمين افتاده بود، اورژانس را خبر کردند و وي را نيمه جان به بيمارستان انتقال دادند.
اين مرد که از ناحيه سر با ضربه‌اي سنگين هدف قرار گرفته بود روي تخت بيمارستان جان باخت و با دستور بازپرس جنايي تهران مأموران به رديابي‌هاي ويژه‌اي دست زدند و با پيدا شدن يک بليت هواپيما در لباس‌هاي مرد قرباني مشخص شد وي عباسعلي نام دارد و از کارشناسان يک وزارتخانه است. تحقيق از خانواده اين مرد 54 ساله نشان داد عباسعلي براي شرکت در مراسم ختم يکي از بستگان از تهران به زاهدان رفته بود و پس از پايان مراسم ساعت 10 شب يازدهم اسفندماه از مسير هوايي به تهران بازگشته و حتي ساعت يک بامداد در تماس تلفني، رسيدن خود به تهران را اطلاع داده بود اما پس از آن ديگر تماس‌هاي وي قطع و تلفن همراهش در ساعت 3 بامداد خاموش شده بود.

در ادامه تحقيقات کارآگاهان پي بردند که قرباني در زمان مراجعه به تهران يک کيف دستي همراه خود داشته که مدارک شناسايي، کارت‌هاي عابربانک و کارت سوخت خودرو را در آن نگهداري مي‌کرد و مشخص شد که کيف دستي عباسعلي از سوي عامل جنايت به سرقت رفته است.

مأموران براي رديابي عامل جنايت بامدادي از همکاران عباسعلي دست به تحقيق زدند و پي بردند که وي مهندس الکترونيک و مردي مهربان بوده و با هيچ کس اختلاف شخصي و مالي نداشته است.

سرانجام کارآگاهان براي رديابي و دستگيري عامل جنايت دست به تحقيقات ميداني زدند و دريافتند مردي در شمال کشور از گوشي موبايل قرباني استفاده کرده است. همين سرنخ کافي بود تا کارآگاهان جنايي اين مرد 31 ساله را به نام ميثم شناسايي و در يک عمليات غافلگيرانه وي را دستگير کردند. ميثم در بازجويي‌ها گفت: به خاطر مشکلات مالي بويژه عقب افتادن اقساط خودرويم تصميم به سرقت گرفتم بنابراين شب حادثه به سمت فرودگاه حرکت کردم چون از دوستانم شنيده بودم کساني که با هواپيما به تهران مي‌آيند پول زيادي به همراه دارند به بهانه مسافرکشي به فرودگاه مهرآباد رفتم و ساعت يک بامداد مردي شيک‌پوش با ظاهري آراسته را که يک کيف سياه روي دوش خود داشت براي رساندن به ازگل سوار کردم .در اتوبان شهيد چمران از مسير اصلي خارج شدم و در حالي که حرکت مي‌کردم درهاي خودرو را قفل کردم که همزمان با اعتراض مسافر روبه‌رو شدم. در نزديکي پل مديريت شوکري که زير صندلي بود درآوردم. چند ضربه به وي زدم و باعث بي‌حال شدن او شدم و 150 هزار تومان پول و موبايلش را برداشتم. ديدم او به هوش آمد از ترس اينکه او مرا شناسايي کند و ماجراي زورگيري لو برود با قاب آينه خودرويم چند ضربه به سرش زدم تا مطمئن شوم او را کشته‌ام. وقتي ديدم نفس نمي‌کشد از صحنه گريختم.

با اين اعترافات تکان‌دهنده اين مرد در شعبه دوم دادگاه کيفري يک استان تهران به رياست قاضي عزيزمحمدي و دو قاضي مستشار تحت محاکمه قرار گرفت. ميثم وقتي براي آخرين دفاع پشت تريبون رفت قتل را نپذيرفت و گفت: من در يک آژانس مسافربري کار مي‌کردم آن زمان منشي آژانس به من يک گوشي نشان داد و گفت مي‌فروشم آن را بخر چون پولي نداشتم گوشي را نخريدم تا اينکه يک روز در نبود منشي ديدم که گوشي روي ميز اوست بنابراين آن را برداشتم با دختر مورد علاقه‌ام براي مسافرت به شمال کشور رفتيم در آنجا بين ما مشاجره لفظي در گرفت و من عصباني شدم و تلفن همراه خودم را شکستم. نيم ساعت بعد از دعوا يادم افتاد که من گوشي منشي آژانس را داخل داشبورد خودرويم گذاشته‌ام. بنابراين سيمکارتم را داخل آن انداختم و استفاده کردم. باور کنيد من از قتل هيچ اطلاعي ندارم و قاتل نيستم. وي افزود: در مراحل بازجويي صرفاً به خاطر شرايط فشار روحي جنايت را به گردن گرفتم. اين مرد در حالي قتل را در برابر سه قاضي عاليرتبه انکار کرد که رئيس شعبه دوم دادگاه کيفري فيلم بازسازي صحنه را به نمايش گذاشت که در آن قاتل ماجراي قتل را لحظه به لحظه براي کارآگاهان پليس بازسازي کرده بود اما ميثم مي‌خواست با تناقض‌گويي دادگاه را به بيراهه بکشاند اين در حالي بود که شواهد نشان مي‌داد کسي جز وي قاتل نيست. در پايان جلسه محاکمه، سه قاضي عاليرتبه با هم وارد شور شدند و ميثم را به خاطر قتل به قصاص، 10 سال حبس، 74 ضربه شلاق و رد اموال مسروقه محکوم کردند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات