تبلیغات

جزئياتي از ماجراي فرآورده هاي دامي منقضي شده در بيمارستان نظام مافي شوش

آنا/ طي بازرسي کارشناسان اداره دامپزشکي شوش از آشپزخانه بيمارستان نظام مافي شهرستان شوش مقدار 230 کيلوگرم فرآورده‌هاي خام دامي که تاريخ مصرف آن گذشته و غير قابل مصرف شده بود، کشف و ضبط شده است.

پس از انتشار اين خبر در رسانه‌ها يک منبع آگاه در بيمارستان، گفت: در مورخ 11 آبان در پايان ساعت کاري، آشپز بيمارستان که به صورت پيماني با بيمارستان همکاري دارد مقداري فرآورده دامي را وارد بيمارستان کرده و در آشپزخانه قرار داده است.

او مي‌گويد: حدود 39 سال است که از تاسيس اين بيمارستان مي‌گذرد و در 23 سال اخير سازمان دامپزشکي تاکنون هيچ‌گونه بازرسي از اين بيمارستان انجام نداده است، اما پس از وارد شدن اين فرآورده‌هاي دامي به بيمارستان اين سازمان صبح روز بعد (12 آبان) به بيمارستان مراجعه و مستقيما به سراغ اين فرآورده‌ها مي‌روند.

اين منبع آگاه مي‌افزايد: زماني که مواد غذايي و اوليه براي تهيه غذا وارد بيمارستان شود، در ابتدا بايد کارشناسان بيمارستان صحت و سلامت آن را تائيد و سپس مورد استفاده قرار بگيرد اما فاصله زماني بين ورود و بازرسي سازمان دامپزشکي به قدري اندک بوده که هنوز کارشناسان موفق به بازرسي فرآورده‌هاي دامي نشده بودند.

او با تاکيد بر اينکه حتي يک کيلوگرم از اين فرآورده‌ها براي بيمار و پرسنل مورد استفاده قرار نگرفته است، گفت: غذاي روز 12 آبان در بيمارستان ماهي بوده و با اطمينان خاطر مي‌توانيم بگوييم اين فرآورده‌ها مورد استفاده قرار نگرفته است.

وي در پايان گفت: ورود اين فرآورده‌ها دامي به بيمارستان و حضور کارشناسان دامپزشکي و رسانه‌اي شدن اين مساله نشان از هم‌دستي‌هايي دارد که در دست بررسي است.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات