تبلیغات

روانشناسي/ نکاتي باريکتر از مو در روابط اجتماعي

باشگاه خبرنگاران/ مهارت‌هاي اجتماعي که لازمه تعامل با ديگران در محيط کار و جامعه بوده، که باعث تداوم روابط ميان افراد و افزايش شان و جايگاه اجتماعي است.
سميرا ايمان‌نژاد جامعه‌شناس و آسيب‌شناس گفت: نکات ساده و مهم که بارعابت آن، افراد در محيط کار و در روابط اجتماعي خود باعث افزايش مهارت‌هاي ارتباطي و در نتيجه کارايي بهتر بوده، از جمله رفتار مناسب، رعايت آداب معاشرت با بکارگيري رفتار پسنديده، نظرخواهي از همکاران و دوستان، رعايت حقوق اجتماعي افراد و عذرخواهي در هنگام تاخير وقصور در کارها، نمونه‌هايي از اين مهارت‌ها است.

ايمان‌نژاد تاکيد کرد: رعايت نظم و انضباط، پاسخگويي به موقع به درخواست‌ها، تقدير از عملکرد خوب همکاران، خودداري از نشان‌دادن و به رخ کشيدن استعدادهاي برجسته خود به اطرافيان، با نشاط بودن و چهره‌اي گشاد در برخورد با همکاران از ديگر نکات مهم در کسب مهارت در محيط‌هاي اجتماعي ميان افراد است.

اين جامعه‌شناس در پايان با اشاره به رعايت متقابل به ديگران اضافه کرد: رعايت احترام اطرافيان، توجه به خواسته‌هاي منطقي آنان در افزايش مهارت‌هاي اجتماعي مؤثر بوده زيرا انسان‌ها از هر قشر و موقعيتي نيازمند احترام متقابل هستند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات