تبلیغات

قبل از ازدواج شخصيت همسرتان را بهتر بشناسيد

  X  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 08:25

قبل از ازدواج شخصيت همسرتان را بهتر بشناسيد

باشگاه خبرنگاران/ در دنيا هيچ آزمايشي وجود ندارد که صددرصد تولد فرزندان را در خانواده‌ها يا بيماري‌هاي خاص و ژنتيکي را تشخيص دهد.
سيد کمال موسوي مشاور و روانشناس با اشاره به اينکه ازدواج نامناسب مرگ آرزوها را به همراه دارد و براي داشتن يک زندگي مناسب بايد زوج‌ها نسبت به هم شناخت داشته باشند و براي داشتن فرزندي سالم انجام آزمايشات قبل از ازدواج لازم است، اظهار داشت: شناخت زوج‌ها قبل از ازدواج با انجام تست‌هاي روان‌سنجي شامل اي‌کيو (هوش هيجاني)‌، Neo نئو براي شناخت شخصيت طرف مقابل، LSS نوع نگاه به زندگي، MMPI يا ميلون براي شناخت و ضعيف سلامت روان مسير است.
وي افزود: در آزمايشات روان‌سنجي که به چند گروه تقسيم مي‌شود؛ برخي از افراد براي ازدواج آفريده نشده‌اند و نبايد ازدواج کنند زيرا اختلالات رواني دارند، بعضي از افراد براي ازدواج دائم آفريده نشده‌اند، برخي از افراد براي ازدواج آفريده شده‌اند اما با هر کسي نمي‌توانند ازدواج کنند.
موسوي تصريح کرد: برخي از افراد خيلي برون‌گرا و بعضي ديگر خيلي درون‌گرا هستند. اين افراد مانند دوچرخه‌اي‌ هستند که يک چرخ آن دايره و يک چرخ آن مربع است و نمي‌توانند با هم حرکت کنند. برخي از افراد هيس تري يونيک (نمايشي) هستند و نياز به جلب توجه دارند، بعضي از افراد اس‌ي‌زوييد هستند، بعضي افرادي هستند که در ابراز هيجانات بسيار سرد و يخ زده‌اند، افرادي که در ابراز هيجانات سرد و يخ هستند نمي‌توانند با افراد داغ و برون‌گرا و اجتماعي کنار بيايند و يا ازدواج کنند.
وي گفت: بنابراين مهمترين عامل براي انتخاب يک همسر شناخت صحيح است و اين شناخت با انجام بهترين راهکارها انجام جلسات مشاوره و تست‌هاي روان‌سنجي صورت مي‌گيرد.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات