تبلیغات

مي خواهم از همسرم به خاطر مشکلاتم جدا شوم

  X  

تاریخ خبر : سه‌شنبه 1394.08.12 - 11:08

مي خواهم از همسرم به خاطر مشکلاتم جدا شوم

خراسان/ جواني 26 ساله هستم. 2 سال است که عقد کرده ام. زنم از سوي خانواده اش طرد شده است. من داراي مدرک کارشناسي و بيکار هستم. زنم هم که قبلا شاغل بود، چند ماه است بيکار شده است. مادرم با زنم مشکل دارد. او يک سال است با ما زندگي مي کند. مي خواهم از همسرم به خاطر مشکلاتم جدا شوم، اما دوستش دارم و براي آينده اش نگرانم.
مخاطب گرامي! گويا طرد شدن همسرتان از خانواده و مشکلات اقتصادي باعث شده است به فکر جدايي بيفتيد و اين درحالي است که به او علاقه داريد و نگران آينده اش هستيد. در اين جا اين سوال مطرح مي شودکه آيا جدا شدن واقعا از بار مشکلات شما خواهد کاست يا مشکلات جديدي را به زندگي شما اضافه خواهد کرد؟ آيا به نظر شما با اين تصميم با مشکلات تازه اي مواجه نخواهيد شد که راه حل هايي پيچيده تر از راه حل هاي شرايط فعلي تان داشته باشد.
از سرمايه هايتان استفاده کنيد
سرمايه هاي شما تمام افرادي هستند که مي توانند به شما براي حل مشکلات تان کمک کنند مانند ريش سفيد فاميل يا افراد قابل اعتمادي که مي شناسيد. ببينيد براي حل اين مشکل از چه افرادي مي توانيد کمک بگيريد. شما هنوز جوان هستيد و فرصت زيادي براي ايجاد فرصت هاي شغلي داريد. از فرصت هاي پيش رو به درستي استفاده کنيد. به دنبال کار برويد و در انتخاب شغل در ابتدا سخت گير نباشيد. به نظر من مهم ترين مشکل شما بيکاري شما به عنوان مرد خانواده است که هرچه سريع تر بايد با راه حلي به آن پايان دهيد.
همسرتان را تنها نگذاريد
هرچند در پيامک تان مشخص نشده است که همسرتان چرا از خانواده اش طرد شده است يا چرا با مادرتان مشکل دارد، اما اگر از جانب شما هم تنها بماند به طور قطع آسيب هاي جدي تري خواهد ديد. به طور کلي در پيامک تان نسبت به همسرتان انتقادي نداشته ايد؛ بنابراين در ادامه پيشنهادهايي براي حل مشکل شما ارائه مي شود تا تصميم بهتري اتخاذ کنيد.
تعهدتان را به ياد آوريد
ازدواج يک مسئوليت است که با تعهدي به نام عقد شروع مي شود و يکي از ارکان مهم آن وفاداري است. اين تعهد به قدري مهم است که براي اجراي آن شاهد مي آورند يعني در حضور چند نفر عاقل و بالغ تعهد مي دهيم که به شروط آن پايبند خواهيم بود. وقتي رابطه اي به اين جديت و رسمي بودن آغاز مي شود، نشان مي دهد که مسئوليت سنگيني به عهده شما قرار گرفته است و براي حفظ آن بايد تلاش کرد بنابراين براي سعادت همديگر تلاش کنيد و به خاطر مشکلات نااميد نشويد.
به دنبال بهبود ارتباط ها باشيد
ريشه اختلافات را پيدا کنيد. چه چيزي باعث طرد شدن همسرتان شده است و شما در حل آن چه نقشي مي توانيد داشته باشيد؟ آيا همسرتان بعد از ازدواج با شما از خانواده اش طرد شده است؟ از طريق گفت و گو و با احترام درخواست هاي خانواده همسرتان را بشنويد. در اين صورت شما مي توانيد براي ايجاد اعتماد در خانواده همسرتان و بهبود ارتباط ها نقش مهمي داشته باشيد.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات