تبلیغات

نکاتي در مورد شست و شوي کاغذ ديواري

  X  

تاریخ خبر : سه‌شنبه 1394.08.12 - 16:33

نکاتي در مورد شست و شوي کاغذ ديواري

لاپلاس/ اسفنجي را در آب ولرم تميز بفشاريد و روي کاغذ ديواري بماليد. تا جايي که مي‏توانيد براي اين کار از آب کمتري استفاده نماييد تا کاغذ برنيايد.
کاغذ ديواري را از پايين به بالا تميز کنيد. براي کاغذهاي نازک استفاده از آب گرم تميز بدون صابون، توصيه مي‏شود. براي کاغذهاي قابل شست وشوي ضخيم‏تر، از محلول آب و صابون ملايم استفاده کنيد. از يک اسفنج استفاده کنيد و هر بار قسمت کوچکي از آن را بشوييد. سپس با اسفنج فرو برده شده در آب تميز آبکشي نماييد. آن گاه با يک پارچه نرم و تميز خشک کنيد.
● لکه‏ هاي روي کاغذ ديواري
لکه‏هاي چرب را بايد فورا از روي کاغذ ديواري برداشت. با مخلوط کردن گِل سفيد، گچ خياطي يا ديگر پودرهاي جذب کننده با مايع پاک کننده، خميري بسازيد. آن را ابتدا روي رنگ ديوار امتحان نماييد. سپس روي لکه به کار بريد و بگذاريد تا کاملاً خشک شود. آنگاه آن را برس بزنيد.
ممکن است براي يک لکه سنگين نياز به دو يا سه بار تکرار چنين کاري باشد. براي زدودن لکه‏هاي مداد رنگي، آنها را به نرمي با يک پارچه آغشته به مايع پاک کننده تميز کنيد. ممکن است لازم باشد چند بار اين کار را تکرار نماييد.
جوهر پاشيده شده به کاغذ ديواري را فورا با گِل سفيد يا گچ خياطي جذب کنيد. مراقب باشيد آن را روي ديوار پخش نکنيد. جذب کننده را فورا پس از آنکه جوهر را جذب نمود، برس بزنيد.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات