تبلیغات

شلخته ها کليک کنند

تبيان/ بي‌نظمي شما نشان دهنده شخصيت شماست. لازم نيست حتماً خانم خانه دار باشيد تا شلختگي آزارتان دهد، بي‌نظمي خانه و اتاق شما نشان دهنده بي‌نظمي موجود در فکر شماست.
با روش هاي بسيار ساده‌اي که در ادامه برايتان نام برده‌ايم، مي‌توانيد به خوبي همه چيز را نظم دهيد و مرتب کنيد. اين روش‌ها از ايده‌هاي خلاقانه طراحان و مدرسين طراحي الهام گرفته شده‌اند.

جمع کردن خرده ريزها: اگر جاي روزنامه و مجله در خانه داريد، از آن به صورت عمودي به عنوان مکاني براي قرار دادن کيسه‌هاي فريزر، پلاستيک و فويل آلومينيومي در آشپزخانه استفاده کنيد.
حلقه کردن سيم‌ها : لوله‌هاي مقوايي داخل دستمال توالت را دور نريزيد. آن‌ها را به طور مرتب درون يک جعبه کنار هم بچينيد و سيم، کابل و شارژرهاي اضافه را به طور مرتب حلقه کنيد و درون آن‌ها قرار دهيد. به اين ترتيب، از در هم پيچيده شدن سيم‌ها جلوگيري خواهيد کرد.
افزايش فضاي زير کابينت : ديوارهاي داخل کابينت زير سينک را از دو طرف سوراخ کنيد و يک ميله بلند همچون رگال داخل کمد ديواري، در سقف آن اضافه کنيد. با اين کار مي‌توانيد اسپري‌هاي پاک کننده، شيشه شوي و... را از قسمت نازل روي اين ميله آويزان کنيد و به اين ترتيب، فضاي داخل کابينت باز مي‌شود.
از سيستم تا کردن استفاده کنيد : کشوهاي دِراوِرها جاي چنداني براي جا دادن لباس‌ها ندارند. اگر لباس‌ها را به طور نامرتب در اين کشوها و قفسه‌ها قرار دهيم، فضا از آن چيزي که هست هم کمتر خواهد شد. بنابراين، سعي کنيد همه لباس‌ها را به طور مرتب تا کنيد و از جلو تا عقب کشو با نظم بچينيد. به اين ترتيب، مي‌توانيد همه آن‌ها را به خوبي ببينيد و به راحتي از ميانشان يکي را براي پوشيدن انتخاب کنيد.
مرتب چيدن سيني‌ها و تخته آشپزخانه: براي مرتب چيدن سيني، تخته آشپزخانه و حتي تابه‌هاي تخت مي‌توانيد از قفسه‌هاي جداکننده که بيشتر در ادارات و شرکت‌ها استفاده مي‌شوند، کمک بگيريد. هر کدام از سيني‌ها را مي‌توانيد در بخش‌هاي مختلف آن قرار دهيد.
استفاده از رخت آويزهاي مخصوص روسري: براي مرتب نگه داشتن روسري و مقنعه و جمع بودن آن‌ها درون کمد لباس‌ها، از رخت آويزهاي طبقه‌اي مخصوص اين کار استفاده کنيد. به اين ترتيب، علاوه برمرتب شدن کمد، روسري‌ها نيز چروک نمي‌شوند.
جمع کردن مَلحَفه‌ها درون يک روبالشتي: پس از شستشو و اتو کشي ملحفه‌هاي روتختي و روبالشي اگر قرار نيست روي تخت استفاده شوند، آن‌ها را به طور مرتب تا کنيد و درون يک روبالِشي جمع کنيد. به اين ترتيب، هيچ کدام از آن‌ها را گم نخواهيد کرد.
ساختن چوب رختي براي کفش‌ها: براي ساختن چوب رختي براي کفش‌هاي خود بايد ميله پايين چوب رختي لباس را با انبردست قطع کنيد، آن را به دو طرف به بيرون يا به طور موازي به داخل خم کنيد و آن را به شکل چنگک در آوريد. براي دمپايي و صندل بايد چنگک هاي اين چوب رختي را به بيرون خم کنيد و براي کفش‌هاي معمولي دو بازوي آن رابه طور موازي به طرف داخل خم کنيد. با اين خلاقيت جالب، مي‌توانيد کفش ها و صندل‌هايتان را از کمد آويزان کنيد.
جمع کردن اسباب بازي داخل سبد: مي‌توان با سيم‌هاي موجود در انبار خانه سبدي ديواري ساخت و آن را به اندازه قد کودکان، به ديوار نصب کرد و اسباب بازي‌هاي اضافه را داخل اين سبد ريخت. با اين کار مي‌توانيد بالاخره کف اتاق فرزند خود را ببينيد.
مرتب کردن زيورآلات : براي نگهداري از زيورآلات، دستبند، النگو و دکمه‌هاي سر دست لازم نيست از جعبه‌هاي جواهرات استفاده کنيد. به راحتي مي‌توانيد با خريدن يک ميله چوبي عمودي همچون جاي دستمال حوله‌اي آشپزخانه، آن‌ها را داخل اين ميله قرار دهيد تا دسترسي راحت‌تري نيز داشته باشيد.
ديدن همه وسايل به طور يکجا : در بازار، قفسه‌هاي پارچه‌اي چند طبقه وجود دارد که مي‌توان از پشت در کمد يا اتاق آويزان کرد. اين قفسه‌هاي پارچه‌اي، براي قرار دادن وسايلي همچون، باتري، کِليد، چتر، خودکار، عينک و... جاي زياد و مجزايي دارند.
جايي براي سنجاق سرها : پيدا کردن سنجاق سر در ته کيف و کوله پشتي کار چندان ساده‌اي نيست. بايد همه کيف را بيرون بريزيد تا سنجاق سرهاي خود را بيابيد. براي جلوگيري از اين مشکل، مي‌توانيد از قوطي يا جعبه آدامس براي جمع کردن سنجاق‌ها در يکجا استفاده کنيد. با اين کار ديگر سنجاق سر خود را گم نمي‌کنيد و هنگام نياز، دسترسي راحتي نيز به آن‌ها خواهيد داشت.
مرتب کردن داخل اتومبيل : اگر کودک زير 6 سال داريد، احتمالا صندلي عقب ماشين پر از اسباب بازي، کتاب و وسايل کودک شماست. براي جلوگيري از اين به هم ريختگي مي‌توانيد از ظرف‌هاي پلاستيکي ديواره دار يا سبدهاي کوچک پيک‌نيک براي يکجا کردن اين وسايل استفاده کنيد. حتي مي‌توانيد وسايل خود همچون عينک آفتابي، دستمال ماشين و... را نيز در آن قرار دهيد.
نظم بخشيدن به سه راهي برق : براي تشخيص بهتر سيم‌هاي برقي که داخل سه راهي قرار دارند، مي‌توانيد برچسب‌هاي پلاستيکي از داخل سيم‌ها عبور دهيد و نام وسيله‌اي که به آن تعلق دارد را بنويسيد. با اين خلاقيت ساده، ديگر به اشتباه سيم وسيله ها را به اشتباه از پريز خارج نمي‌کنيد.
روش‌هايي ساده براي رهايي از شلختگي
استفاده بهينه از سبد چهارگوش : هنگام خريد از سوپر مارکِت، وسايل داخل کيسه‌هاي پلاستيکي مختلف قرار دارند و قرار دادن آن‌ها روي صندلي اتومبيل اين احتمال را دارد تا روي دست انداز يا هنگام پيچ ليز بخورند و کف ماشين بيفتند. مي‌توان به راحتي با خريد يک سبد چهارگوش يا حتي سبد رختشويي، از اين مشکل جلوگيري کرد. با اين کار، وسايل را داخل سبد و در صندق عقب قرار مي‌دهيد و هيچ چيز جابه‌جا نمي‌شود.
روش‌هايي ساده براي رهايي از شلختگي
جلوگيري از مشکلات ناشي از ماشين لباسشويي : براي جلوگيري از مشکلات ناشي از ماشين لباسشويي مي‌توانيد از ماژيک هايوايت برد که به راحتي با دستمال پاک مي‌شوند، استفاده کنيد. به اين ترتيبکه لباس‌هايي که نبايد با آب گرم شسته شوند، لباس‌هاي رنگي، يا لباس هايي که نبايد در دور خشک کن قرار داشته باشند را روي بدنه ماشين لباسشويي بنويسيد.
کاور کردن دفترچه‌هاي راهنماي وسايل : براي هميشه در دست بودن دفترچه‌هاي راهنماي وسايل خود، آن‌ها را درون کاور قرار دهيد و به پشت دستگاه‌ها بچسبانيد.

با کانال تلگرامي آخرين خبر همراه شويد

https://telegram.me/akharinkhabar

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات