تبلیغات

شيوه درزگيري پنجره هاي ساختمان در هواي سرد

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 10:54

شيوه درزگيري پنجره هاي ساختمان در هواي سرد

چگونه/ هواي سرد و پاک کردن گرد و غبار از روي سطوح منزل مي تواند نياز به درزگيري پنجره ها را ضروري کرده و ما را وادار به چاره جويي کند. با روش درزگيري و همچنين نحوه کار ،در اين بخش آشنا شويد.
با سردتر شدن هوا و وزش باد و ايجاد گردو غبار و همچنين گران شدن قبوض ماهيانه ،نياز به درزگيري پنجره ها در خانه زياد مي شود. پيدا کردن درز و راه هاي فرار هوا و ورود گرد و خاک به خانه، اولين گام در اين راه است.
يکي از آسان ترين راه ها براي پيدا کردن درز، آزمايش در روز، مقابل خورشيد است. اگر ديديد که نور خورشيد از پنجره به داخل مي آيد، حتما پنجره درز دارد. يک راه ديگر نيز براي تشخيص درز وجود دارد. يک شمع را نزديک يک درز احتمالي ببريد. اگر شعله شروع به رقصيدن و حرکت کرد، خبر از درز و شکاف در پنجره مي دهد. البته قبل از انجام اين آزمايش، سيستم گرمايشي يا سرمايشي اتاق را خاموش کنيد تا از داخل اتاق باد به شعله نرسد.
قبل از انجام درزگيري، درزهاي قديمي را پاک کرده و سطح پنجره را با پارچه مرطوب تميز کنيد. دقت داشته باشيد که سطح مورد نظر کاملا تميز و خشک شده باشد.
براي درزگيري پنجره ها، به موارد زير دقت کنيد:
از درزگير منعطف استفاده کنيد که کمتر احتمال منقبض شدن داشته باشد.
از ابزار درزگيري استفاده کرده و لوله چسب درزگير را داخل آن قرار داده و مورد استفاده قرار دهيد.
چسب درزگير را به آرامي و با دقت روي محل درز بکشيد. آرامش در کار باعث مي شود که بتوانيد يک خط صاف را ايجاد کنيد.
اگر برايتان شکل خط درز نيز مهم است، پس از ريختن چسب درز روي شکاف، آن را صاف کنيد. مي توانيد از پشت قاشق و يا با انگشتي که به آب آغشته شده باشد، آن را صاف کنيد. قبل از خشک شدن درزگير اين کار را انجام دهيد.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات