تبلیغات

ساعات بروز عصبانيت همسر در شبانه روز

  X  

تاریخ خبر : پنج‌شنبه 1394.08.14 - 11:21

ساعات بروز عصبانيت همسر در شبانه روز

ني ني سايت/ در زندگي زناشويي افرادي به آرامش مي رسند که بتوانند آستانه تحمل خود را افزايش داده و عصبانيت خود را کنترل کنند.عوامل مختلفي در طول شبانه روز باعث عصبانيت و خشم همسر مي شود که اين امر در برخي ساعت ها بيشتر بروز مي کند.
رسيدن به آرامش و حفظ آن يکي از نشانه هاي يک زندگي موفق زناشويي است و عصبانيت ها و پرخاشگري هاي بي موقع عواملي هستند که در تيره و تار شدن اين آرامش نقش مهمي ايفا مي کنند.
آيا مي دانستيد در برخي از ساعات شبانه روز آمادگي بيشتري براي بگومگو با همسر و حتي فرزندانتان را داريد؟
با ما همراه باشيد تا بدانيد ساعت خشم چه ساعتي است ؟
چطور بايد آن را به سلامت طي کنيد؛ بدون اينکه خدشه اي به زندگي مشترکتان وارد شود؟؟
ساعت 6 صبح:
در ساعات اوليه صبح خشم و عصبانيت در کمترين حد ممکن است زيرا عوامل ايجاد عصبانيت چندان وجود ندارد و به دليل وضعيت فيزيولوژي بدن کمترين ميزان هورمون سروتونين در بدن ترشح مي شود و به همين دليل آرامشي نسبي در جسم و روان برقرار است. البته ورزش صبحگاهي نيز تا حد زيادي در پيشگيري از عصبانيت هاي به جامانده از اتفاقات روز قبل و بي خوابي شبانه موثر خواهد بود.
ساعت 7 صبح:
نبايد فراموش کنيم در صورت کاهش قند خون و نزديک شدن به ساعت صرف صبحانه احتمال بروز عصبانيت شدت مي گيرد و مي تواند به بروز خشم منتهي شود. بنابراين خوردن صبحانه اولين قدم براي کنترل خشم و عصبانيت در طول روز خواهد بود. پس سر مسايل کوچک مثل گرم کردن نان با همسر يا فرزندتان بحث نکنيد که مي تواند به يک جنجال خانوادگي بي دليل تبديل شود.
ساعت 8 تا 10 صبح:
بسياري بر اين باورند اين بازه زماني مي تواند بيشترين ميزان بروز خشم را به دنبال داشته باشدزيرا اوج ساعت ترافيک شهري است و ترافيک عامل مهمي در بروز عصبانيت ها محسوب مي شود. از طرفي گوش دادن به موسيقي هاي خشن مثل انواع راک حين رانندگي مزيد بر علت مي شود و در کنار بحث ترافيک و آلودگي صوتي آستانه تحمل را تا حد زيادي کاهش مي دهد و زمينه ساز بروز خشم و عصبانيت افراد مي شود. در اين ساعت از روز از تلفني حرف زدن با همسرتان خودداري کنيد.
ساعت 11 تا 1 ظهر:
اگر ساعات اوليه شروع کار روزانه با بحث و درگيري همراه باشد به راحتي بستر بروز خشم فراهم مي شود و اگر فرد گرسنه باشد، شدت عصبانيت هم افزايش مي يابد. بنابراين خوردن به موقع وعده ناهار و پيشگيري از کاهش قند خون موجب کاهش ميزان بروز عصبانيت در محل کار خواهد بود.
ساعت 1 ظهر تا 4 بعداز ظهر:
معمولا در اين ساعات شبانه روز احتمال بروز خشم و عصبانيت چندان زياد نيست و کمترين نزاع ها در اين ساعات رخ مي دهد. اما همچنان مصرف ميان وعده براي جلوگيري از کاهش ميزان قند خون توصيه مي شود. البته در فصول گرم و به واسطه دماي هوا افراد در اين ساعات آمادگي بروز خشم و عصبانيت را دارند و با کوچکترين اتفاقي خشمگين مي شوند. بنابراين در فصل تابستان بايد به اين نکته توجه داشت.
ساعت 4 بعد از ظهر تا 6 بعدازظهر:
از اين بازه زماني تحت عنوان ساعات خشم ياد مي شود چرا که ساعات اوج ترافيک شبانگاهي است و خستگي روزانه و آلودگي هوا هم مزيد بر علت مي شود و فرد با کوچکترين تلنگر عصباني مي شود و خشم خود را بروز مي دهد.
ساعت 6 بعدازظهر تا 7 شب:
در اين ساعات خستگي روزانه به اوج خود مي رسد و ميزان بروز خشم هم افزايش مي يابد. اين ساعت معمولا زماني است که همه خسته از سرکار به خانه برمي گردند. پس مراقب بحث هاي ساده باشيد تا کدورتي ايجاد نشود.
ساعت 8 شب:
با نزديک شدن به زمان صرف شام و کاهش قند خون، آستانه تحمل افراد کاهش مي يابد و اگر عوامل بروز خشم ايجاد شود، فرد عصبانيت خود را بروز مي دهد.
ساعت9 تا 10 شب:
هر چه به زمان خواب و استراحت نزديک مي شويم، از ميزان تنش ها کاسته مي شود و شاهد کمترين ميزان بروز خشم افراد خواهيم بود اما اگر در طول روز خشمگين شده باشيم اين خشم ممکن است تا فرداي آن روز هم ادامه پيدا کند و صبح روز بعد با خشم خفته اي از خواب بيدار شويم. از طرفي تماشاي فيلم هاي خشن تلويزيوني نيز به طور مستقيم روي سلامت رواني افراد موثر است و ميزان ترشح سروتونين را افزايش مي دهد و زمينه را براي بروز عصبانيت فراهم مي کند. بنابراين براي کاهش ميزان خشم در اين ساعات گوش دادن به يک موسيقي ملايم و تماشاي برنامه هايي که زمينه خشونت ندارند، توصيه مي شود. اگر قرار است درباره موضوعي با همسرتان صحبت کنيد اين ساعات بهترين زمان ممکن است.
ساعت 11 شب:
اگر بخواهيم خواب بي تنش و آرامي داشته باشيم بايد مقدمات لازم براي خواب شبانه فراهم شود چرا که يک خواب آشفته مقدمات عصبانيت روز بعد را فراهم مي کند. بنابر اين توصيه مي شود که قبل از خواب حتما يک ليوان شير گرم بخوريد و محيط خانه را از نظر تهويه و نور بررسي کنيد تا خوابي آرام داشته باشيد.
ساعت 12 شب تا 4 صبح:
شايد فکر کنيد زماني که در خواب هستيد، هيچ عاملي براي بروز خشم در شما وجود ندارد اما کاملا اشتباه مي کنيد چرا که اگر محيط خواب شما عاري از هر گونه سر و صدا و نور اضافي باشد، خواب آرام و بي تنشي خواهيد داشت و يک روز پرتنش را تجربه نخواهيد کرد.
ساعت 5 صبح:
اين ساعت براي بسياري از افراد زمان نيايش و راز و نياز با خداست و تاثير به سزايي در آرامش روحي افراد دارد و بسياري از متخصصان بر اين باورند عبادت صبحگاهي تا حد بسيار زيادي در کاهش تنش ها و عصبانيت هاي روزانه موثر است و آستانه تحمل افراد را افزايش مي دهد.

نظر شما

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات