تبلیغات

مشکلاتم بعد ازدواج برادرشوهرم شروع شد

  X  

تاریخ خبر : سه‌شنبه 1394.08.12 - 13:59

مشکلاتم بعد ازدواج برادرشوهرم شروع شد

خراسان/ خانمي هستم متاهل. 2 سال است ازدواج کرده ام. با شوهرم و خانواده اش اصلا مشکلي نداشتم ولي از وقتي برادر شوهرم ازدواج کرده است خانواده اش نسبت به من و شوهرم حساس شده اند. اگر همسرم با من مشورت مي کند خانواده اش مي گويند «از زنت اجازه گرفتي». از طرفي همسرم روي اين کلمه حساس شده و کلا اعصابش به هم ريخته است.
مخاطب عزيز، سلام. سازگاري با خانواده همسر به فراگرفتن و به کارگيري مهارت هاي ارتباطي، رسيدن به بلوغ رواني و شناخت کافي از خانواده همسر نياز دارد. علاوه بر اين به ياد داشته باشيد که آن ها والدين شما نيستند بنابراين هميشه فاصله اي بين شما و آن ها وجود خواهد داشت و نبايد توقع داشته باشيد که آن ها را مانند پدر و مادر خودتان دوست داشته باشيد يعني بايد هر فردي را در جايگاه خودش بررسي کنيد.
راهکارهاي شناخت کافي خانواده همسر
همان طور که مطرح شد يکي از ملزومات سازگاري با خانواده همسر، داشتن شناخت کافي از خانواده طرف مقابل است. داشتن شناخت از خانواده همسر شامل الگوهاي ارتباطي، بافت فرهنگي و مرزهاي بين افراد است؛ به عنوان مثال در بعضي خانواده ها اظهار نظر درباره تصميمات و جزئيات زندگي فرزندان به معني ابراز محبت و توجه به آن هاست. در چنين شرايطي ابتدا بايد با همسرتان به گفت و گو نشسته و بگوييد که چنين رفتارهايي از طرف خانواده وي باعث ايجاد کدورت و رنج شما شده است. همچنين به اين دليل که نمي خواهيد تحت تاثير اين مسائل رابطه شما و همسرتان نيز آسيب ببيند، ترجيح مي دهيد ارتباط تان را با خانواده همسرتان کمتر کنيد.
منتظر نقش همدلانه شوهرتان باشيد
نقش حمايتي و همدلانه همسرتان در مديريت روابط شما و خانواده اش بسيار حائز اهميت است، بدين معنا که در صورتي که شوهرتان همنوا با تصميم شما براي بهبود شرايط در جهت حفظ روابط محترمانه با خانواده اش عمل کند، مي توان گفت آرامش به زندگي شما باز خواهد گشت؛ بنابراين شما بايد منتظر نقش حمايتي و همدلانه شوهرتان براي بهتر شدن شرايط باشيد.
چنين مسائلي را غيرقابل حل ندانيد
در پيامک تان اشاره کرده ايد که 2 سال از شروع زندگي مشترک تان گذشته است اما به مدت زماني که از ازدواج برادرشوهرتان گذشته، اشاره نکرده ايد. با اين حال، اين نکته را به ياد داشته باشيد که اين گونه مسائل در سال هاي اوليه ازدواج دور از انتظار نيست اما نوع رابطه شما با همسرتان و تلاش تان براي مديريت اين چنين ماجراهايي است که تعيين کننده ميزان اثربخشي اين مسائل در زندگي مشترک تان خواهد بود.
به دنبال پاسخ به اين سوال مهم باشيد
در سوال تان عنوان کرده ايد بعد ازدواج برادر همسرتان، اين گونه مسائل رخ داده است. سوال اصلي اين جاست که چه تغييري در شرايط رخ داده است که خانواده همسرتان نسبت به تصميمات شما حساسيت نشان مي دهند يا چه ارتباطي مي تواند بين اين دو مسئله وجود داشته باشد؟ در نظر داشته باشيد نوع واکنش ها، تعيين چارچوب ها و رفتار شما و همسرتان براي اطرافيان تعيين کننده نوع رفتار آن ها با شما خواهد بود.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات