تبلیغات

بهترين ايده ها براي اتاق خواب هاي کوچک

زندگي ايده آل/ کمبود جا در فضاي اتاق خواب براي جا دادن همه وسايل شخصي مشکل مشترک همه است ولي در همين اتاق کوچک و دست و پاگير هم هنوز روش‌هايي براي باز کردن فضا وجود دارد. همه چيز به شکستن باورهاي قبلي شما در رابطه با چيدمان يک اتاق خواب و کشف راه‌هاي جديد و خلاقانه برمي‌گردد.

هرقدر اتاق خواب شما هنگام استراحت منظم‌تر باشد، خواب راحت‌تري را تجربه خواهيد کرد. پس به اين سوال پاسخ دهيد که چه چيزي دقيقا مناسب اتاق خواب شماست؟ از اتاق خواب‌تان چه انتظاري داريد؟ صرفا جايي براي استراحت يا ممکن است ساعاتي را در اين اتاق به مطالعه هم بپردازيد؟ ايده‌هاي پيشنهادي ما به شما کمک مي‌کند تا مفيد‌تر از فضاي اتاق‌تان استفاده کنيد.

پاتختي‌ها؛ انباري‌هاي در دسترس
در حقيقت پاتختي‌ها براي قرار دادن وسايل انگشت‌شماري مناسب‌هستند که لازم است هميشه در دسترس باشند. اگر به فضاي زيادي در کنار تختخواب‌تان احتياج داريد، پاتختي‌هاي کشودار مي‌توانند بهترين گزينه براي انتخاب باشند. همچنين اگر روشنايي را به جاي گذاشتن روي پاتختي به ديوار وصل کنيد، فضاي بيشتري براي شما فراهم خواهد شد و باعث مي‌شود سطح روي پاتختي تميز‌تر به نظر بيايد. کشو‌دار بودن پاتختي‌ها براي اين است که اتاق شلوغ به نظر نرسد؛ پس انتخاب بهتري به نظر مي‌رسند.

دوره ست کردن به سر آمده
سرويس ست براي اتاق خواب خريداري نکنيد چون همه قطعات آن به يک شکل است و هيچ تنوعي ندارد. همچنين اين وسايل براي منظور خاصي خريداري نشده‌اند و غيرمعقولند. پس فقط به اين دليل که ست هستند، آنها را خريداري نکنيد و به اين فکر کنيد که آيا به کارتان مي‌آيند؟ پاتختي‌ها بسيار کوچکند و ميز توالت‌ها بسيار بزرگ. دقيقا‌‌ همان چيزي را که براي فضاهاي مختلف اتاق خواب‌تان نياز داريد، بخريد. مثلا يک ميز متناسب که تعداد زيادي کشو دارد. اين ميز‌ها چيزي بين يک پاتختي يا ميز توالت هستند.

حداکثر استفاده از اتاق بزرگ
اولين رويايي که آدم براي يک اتاق خواب بزرگ تصور مي‌کند، داشتن يک تخت در سايز بزرگ، (King Size) است اما اين تخت نبايد به قيمت حذف پاتختي، ميز توالت و ساير کمدهاي مورد نياز در اتاق خواب تمام شود. پاتختي‌ها و دراورهايي با سايز بزرگ نياز يک اتاق خواب هستند چون فضاي شما را براي انبار کردن وسايل به حداکثر مي‌رسانند و مانع نامرتب به نظر رسيدن اتاق مي‌شوند. هنگام خريد وسايل داشتن اين کمدها را جدي بگيريد.

کمد واجب‌ترين انتخاب
اگر در اتاق خواب شما کمدديواري پيش‌بيني نشده يا کم و محدود است، اولين خريد شما براي اتاق خواب‌تان بايد کمد باشد حتي ضروري‌تر و واجب‌تر از تخت و ميز توالت. يک يا چند کمد، در نگاه اول جاگير به نظر مي‌رسند و فضاي اتاق را کوچک مي‌کنند اما باتوجه به نقش پررنگي که در سروسامان دادن فضاي اتاق دارند و نظمي که به وسايل شما مي‌دهند، اين ذهنيت از بين مي‌رود. پس کمد واجب‌ترين وسيله براي اتاق خواب است.

زير تخت را ناديده نگيريد
به اين فکر کنيد که چه نوع تختي مي‌خواهيد. بعضي از تخت‌ها اين قابليت را دارند که تشک‌هاي‌شان بلند مي‌شود و زير آن يک انباري توکار ديگر غير از کشوها وجود دارد. البته براي تخت‌هاي بزرگ (King Size) اينها انتخاب‌هاي فوق‌العاده‌اي است. در غير اين صورت اگر تخت‌تان کشو هم ندارد بايد سراغ جعبه‌هاي مسطح و کوتاهي برويد که از هر فروشگاه جعبه‌سازي مي‌توانيد خريداري و به راحتي آنها را زير تخت پنهان کنيد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات