تبلیغات

شيريني ها/ طرز تهيه شيريني شستي فندقي

  X  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 10:23

شيريني ها/ طرز تهيه شيريني شستي فندقي

پارسه گرد/ اين شيريني بسيار خوشمزه را با مواد اوليه‌اي که در هر خانه‌اي به‌راحتي پيدا مي‌شود درست کنيد. براي تست کردن فندق‌هاي مورد نياز براي اين شيريني‌ها ابتدا آن‌ها را بر روي يک ورقه پخت لبه دار به مدت 10 دقيقه داخل فر با حرارت 350 درجه فارنهايت (176 درجه سانتيگراد) قرار دهيد. سپس آن‌ها را داخل يک حوله تميز آشپزخانه بريزيد و آن‌ها را بماليد تا پوسته‌هايشان جدا شوند. در نهايت آن‌ها را داخل مخلوط کن ريخته و خرد کنيد.
چي لازم دارم:
کره ½پيمانه
شکر ½ پيمانه
تخم مرغ 1 عدد بزرگ
وانيل 1 قاشق چاي‌خوري
آرد چند منظوره 1 و ¼ پيمانه
نمک ⅛ قاشق چاي‌خوري
فندق ½ پيمانه
مرباي توت فرنگي براي پر کردن شيريني‌ها
چه جوري درست ميشه:
1- فر را از قبل تا دماي 325 درجه فارنهايت (162 درجه سانتيگراد) گرم کنيد. کره (که از قبل در دماي اتاق بوده است) و ½ پيمانه شکر را داخل يک کاسه بريزيد و با مخلوط کن بزنيد. سرعت مخلوط کن را روي متوسط بگذاريد و مخلوط را تا جايي بزنيد که پف‌دار و کم‌رنگ شود (3 دقيقه). زرده تخم مرغ (زرده و سفيده را از قبل جدا کرده و خوب بزنيد) و وانيل را نيز اضافه کنيد و آن‌ها را نيز به‌خوبي مخلوط کنيد. سرعت را کم کنيد؛ آرد و نمک را نيز اضافه کنيد و آن‌ها را نيز به خوبي مخلوط کنيد. خمير به‌دست آمده را تا دو ساعت در يخچال نگه داريد.
2- در يک کاسه کوچک فندق‌ها (که پوست گرفته و خرد کرده‌ايد) و 2 قاشق غذاخوري شکر را با هم مخلوط کنيد. خمير را به شکل گلوله‌هاي 2.5 سانتي‌متري در بي‌آوريد. گلوله‌ها را داخل سفيده تخم مرغ زده و سپس داخل مخلوط شکر و فندق بغلتانيد. داخل سيني فر يک کاغذ روغني بي‌اندازيد و گلوله‌ها را روي آن قرار دهيد؛ بين گلوله‌ها بايد 2.5 سانتي‌متر را فاصله بي‌اندازيد. وسط هر گلوله را با شستتان فشار دهيد. شيريني‌ها را 10 دقيقه در فر بپزيد. شيريني‌ها را از فر در بي‌آوريد و دوباره وسط هر کدام را با ته يک قاشق چوبي فشار بدهيد. سپس آن‌ها را به فر بازگردانيد. شيريني ها را 8 تا 10 دقيقه ديگر بپزيد تا طلائي- قهوه اي شوند. اجازه دهيد شيريني‌ها روي يک صفحه ميله اي کامل خنک شوند و سپس داخل آن‌ها را با مرباي توت فرنگي پر کنيد.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات