تبلیغات

فوت آشپزي/ چگونه لازانياي اسفناج ما بهتر مي شود؟

  X  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.13 - 08:40

فوت آشپزي/ چگونه لازانياي اسفناج ما بهتر مي شود؟

مجله سلامت/ لازانيا از غذاهاي ايتاليايي است که با ورقه هاي پهن پاستا و مايه اي که اغلب از انواع سبزي ها تشکيل شده، تهيه مي شود. در ايران اين غذا با سس گوجه فرنگي يا همان کچاپ ميل مي شود در حالي که اگر در ايتاليا، در يک رستوران لازانيا سفارش دهيد و سس کچاپ نيز درخواست کنيد، تعجب مي کنند زيرا اين سس مخصوص غذاهاي گوشتي است و مصرفش با لازانيا به خصوص نوع سبزيجات آن، رايج نيست. براي هر چه خوش طعم تر شدن لازانياي اسفناج بايد نکته هايي را در نظر گرفت:
۱. قبل از شستشوي برگ هاي اسفناج آنها را خرد نکنيد. زيرا در اين صورت املاح و ويتامين هاي موجود در اسفناج حين شستسو از آن خارج خواهد شد. ابتدا برگ هاي درسته اسفناج را در آب بشوييد و سپس آن را خرد کنيد.
۲. براي اينکه تخم مرغ و پنيرها به خوبي با هم مخلوط شوند، نصف ليوان شير نيز به آنها اضافه کنيد. به اين ترتيب اگر ورقه هاي لازانيا نيمه آماده باشند، در حين پخت، نرم خواهند شد.
۳. علاوه بر پنير پارمسان و موزارلا، مصرف پنير گودا نيز با ساير پنيرها توصيه مي شود به اين ترتيب غذا طعم مناسبي پيدا خواهد کرد. البته قسمت رويي اين غذا را نبايد با پنير بپوشانيد بلکه بهتر است فقط کمي پنير پارمسان روي آن بپاشيد.
۴. براي اينکه برش هاي لازانيا حين سرو شکل خود را حفظ کنند، ۲ طرف لازانيا در فر حرارت دهيد. به اين ترتيب که ابتدا قسمت پايين فر روشن شود و در مرحله بعد قسمت بالايي فر را براي حرارت ديدن غذا استفاده کنيد. البته نسبت مدت زمانشان بايد ۳ به ۱ باشد.
۵. اگر ورقه هاي لازانيا سفت يا نيمه آماده هستند بهتر است مايه لازانيا آب دارتر باشد زيرا در صورت غليظ بودن اين مايه، لازانيا خشک و سفت خواهد شد و نرمي مطبوعي نخواهد داشت.
۶. ظرف مناسب براي پخت لازانيا پيرکس است و از ظروف دردار استفاده نکنيد اما استفاده از فويل در تهيه اين غذا (به خصوص اگر فر بزرگي داريد) بلامانع است.
۷. از نظر طعم و مزه، مصرف يک بشقاب کاهوي خرد شده که با روغن زيتون و سرکه بالزاميک طعم دار شده است، همراه اين غذا توصيه مي شود.
اگر فشار خون داريد
بهتر است سير بيشتري به غذايتان اضافه کنيد و حداقل نمک را به لازانيا بيفزاييد. از آنجا که پنيرهاي مصرفي در اين غذا داراي نمک هستند، بهتر است که مقدار آنها را به نصف برسانيد. نوشيدني اي که به همراه اين غذا ميل مي کنيد نيز مي تواند يک ليوان آب گريپ فروت تازه باشد.
اگر چاق هستيد
بهتر است از حداقل روغن براي تهيه اين غذا استفاده کنيد. برش کوچکي از اين غذا را با بشقاب بزرگي از سالاد سبزي هاي مختلف ميل کنيد. به شما پيشنهاد مي کنيم که براي افزايش فيبر اين غذا به آن کمي هم فلفل دلمه اي رنگي و قارچ خرد شده اضافه کنيد.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات